Koupelnová zrcadla a podle čeho je vybrat

30.9.2022 | autor: Redakce PŽ

Koupelnová zrcadla a podle čeho je vybrat

Zrcadlo je přítomno v téměř každé koupelně. Mohou být malá nebo opravdu veliká. Při výběru jejich velikosti a tvaru bychom se měli orientovat podle tvaru a velikosti umyvadla. Pokud je zrcadlo kulaté, bude se k němu pravděpodobně hodit i kulaté nebo oválné zrcadlo (záleží ale i na dalších prvcích ve vaší koupelně). Platí, že délka zrcadla by neměla být větší než délka umývadla. Proto je vaším omezením při výběru velikosti právě délka umývadla.

Klasické vs. koupelnové zrcadlo

I když do koupelny můžete samozřejmě pověsit jakékoli zrcadlo, volba speciálního koupelnového zrcadla může mít mnohé výhody. Koupelnová zrcadla totiž mohou být vyrobena tak, aby jejich využití bylo praktické. Jsou tedy odolná vůči vlhkosti, jejich součásti může být osvětlení nebo úložný prostor. Některá zrcadla, zejména LED zrcadla, mohou být vybavena speciální úpravou proti mlžení.

Výška umístění zrcadla

Pokud jste si domů přinesli své zrcadlo, měli byste ho pověsit ve správné výšce. Je dobré když se před zrcadlo postavíte, a vidíte přímo svůj obličej. Nemusíte se u toho krčit ani stoupat na špičky. Problém může být v rodinách, kde je velké rozpětí výšek. Obecné pravidlo zní: pověsit zrcadlo tak, aby jeho spodní hrana byla v rozmezí 100 až 180 cm od podlahy.

Rozbití zrcadla

Pokud si pořídíte koupelnové zrcadlo, pak je velmi pravděpodobné, že je vyrobeno ze speciálního druhu skla. Toto sklo je odolné vůči nárazům. To ale neznamená, že je nerozbitné. Když se rozbije kvalitní zrcadlo, jeho střepy by neměly být ostré. Takže bychom se o ně neměli pořezat. Jak ale poznat kvalitní sklo? Na první pohled by nemělo být vidět žádné zakřivení ani zkreslení obrazu. Zrcadlo zkrátka musí mít rovný povrch. Obecně platí, že čím je zrcadlo tlustší, tím lépe. Před nákupem se tedy podívejte pořádně nejenom na přední stranu zrcadla!Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.