Není ručník jako ručník. Vybírejte podle materiálů

29.4.2021 | autor: Redakce PŽ

Není ručník jako ručník. Vybírejte podle materiálů

Bohužel se ručník stal jednou z věcí, které bereme jako samozřejmost. Jeví se nám jako něco zcela obyčejného, a to hraje v našich životech velkou roli. Je důležité, abychom si uvědomili zavčasu, že není ručník jako ručník. Zatímco alternativy z nekvalitních materiálů nám dokážou pouze navodit pocit svědění a způsobit nám nemilé ekzémy, kvalitní modely jsou naopak to, s čím se budeme chtít i zakrývat místo peřiny.

Nabízí se otázka, podle čeho bychom si kvalitní ručník měli vybrat. Nabídka na trhu je opravdu obrovská. Svou pozornost upněte hlavně na vysokou kvalitu materiálů, kterou najdeme například u  značky Soft Cotton, vyrábějící nejen ručníky, ale také dámské či pánské župany a koupelnové předložky. Upřednostňuje takzvanou egejskou bavlnu, která je tím TOP mezi materiály.

Když stoprocentní bavlna nevyhovuje

Luxusní ručník ze stoprocentní bavlny si doslova zamilujete na první pohled. Hned na první dotek zjistíte, že není bavlna jako bavlna. Vyniká totiž nejen dlouhou trvanlivostí a vysokou absorpcí vody, ale také svou měkkostí a příjemností na dotek. Přesto všechno se mezi námi mohou najít jedinci, kterým nemusí bavlna vyhovovat. Ať už je egejská či nikoliv. Naštěstí ani tito lidé nemusí věšet hlavu a spokojit se s umělými modely či nekvalitními alternativami, za zvážení stojí bambusové vlákno.

Ručníky z bambusového vlákna ocení především ti, jež mají velice citlivou pokožku a jež často trpí na ekzémy. Jedná se o antialergický materiál, který je stejně příjemný na dotek jako zmiňovaná bavlna. I bambus dokonale saje (často se používá i při výrobě spodního prádla) a kromě zmiňovaných antialergických vlastností má i antibakteriální, antiseptické a protiplísňové vlastnosti.

Kvalitu odhalí také gramáž

Kromě materiálů, které sídlí na štítku ručníku vám kvalitu daného výrobku prozradí i jeho gramáž. Kvalitní ručník nebo osuška by měla mít gramáž minimálně se pohybující mezi 450-550 gramy na metr čtvereční. V případě, že je gramáž nižší, zanedlouho se ručník začne doslova rozpadat a ztrácet veškeré své původní vlastnosti i barvu.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.