Praktická řešení, která oceníte nejen v malé domácnosti

31.8.2022 | autor: Redakce PŽ

Praktická řešení, která oceníte nejen v malé domácnosti

Bydlíte v rozměrově menší domácnosti, které se však nechcete vzdát, protože se zde cítíte opravdu dobře? Jednou z možností, jak nenarušit či nesnížit komfort živobytí je především najít praktická řešení, díky kterým se i v menším domově budete cítit opravdu dobře. Kupování komod nebo podobných kusů nábytku je zbytečné, jen zabírají místo, proto dejte na praktická řešení, která si pro jejich multifunkčnost doslova zamilujete.

Rozkládací nábytek do každého domova

Zejména menší garsonky nebo jednopokojové byty mají ten problém, že se do nich nevejde jak postel, tak pohovka. Člověk se tak musí sám sebe zeptat, jestli investuje do postele, nebo sedací soupravy, na které bude také přespávat. Řešením této situace je však rozkládací nábytek, který bude přes den společenským posezením a přes noc bude atraktivní lóží, na které se bude spát jako v bavlnce.

Rozkládací pohovky slibují vyšší komfort, ale pokud vám domů občas zavítá návštěva, vystačíte si s obyčejným rozkládacím křeslem, ze kterého se po rozložením stává pohodlná matrace. I v malé garsonce tak můžete pohostit návštěvu, která od vás prostě nebude chtít odjet.

Když postele, tak s úložným prostorem vespod

Pokud však máte prostor ve své domácnosti na tradiční postel, hledejte takovou alternativu, která bude ukrývat i úložný prostor pod postelí. Přece jenom nechcete zabírat prostor v domácnosti tím, že koupíte řadu komod, které navíc zaplníte pouze z polovičky. Úložné prostory vespod postele jsou navíc prakticky neviditelné, a tak nijak neničí celkový vzhled vašeho domova.

V současné době má řada modelů, i těch rozměrově menších, hezké uspořádání úložných prostorů. K některým se dostanete pomocí šuplíků, jiné nabízí možnost přidat boxy, které si můžete hezky označit a zasunout pod postel.

Skřínky na stěnách ještě nevymřely

Abyste nezabírali prostor ve svém příbytku, stojí za zvážení instalace skřínek na stěny. Jejich přidání na stěny vás nijak neomezí, navíc vám poskytnou dostatek prostoru pro schování potřebných věcí, které by se vám jinak válely po stolech nebo podlaze.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.