Zařídit si kuchyni může být někdy věda

8.11.2022 | autor: Redakce PŽ

Zařídit si kuchyni může být někdy věda

Kuchyně bezesporu patří mezi nejdůležitější části každé domácnosti. Nejenže si v ní člověk připravuje pokrmy, ale zároveň je zde často také konzumuje.

Zařídit si kuchyni podle svého gusta však není žádný med. Často člověk totiž musí přijít na to, co přesně mu vyhovuje. Někdy jde o docela dlouhou cestu.

Vše by mělo být po ruce

Stejně jako jakýkoliv jiný pracovní koutek, tak i kuchyně by měla být zařízená v první řadě maximálně prakticky. Nad každým, třeba i malým prvkem, je proto nutné alespoň chvíli uvažovat, jelikož i případná drobnost může v konečném důsledku znamenat budoucí potenciální nepříjemnosti během vaření, respektive stolování.

Při výběru jednotlivých komponentů je dobré v první řadě myslet na velikost prostoru. Jen stěží je možné plánovat si například kuchyni s ostrůvkem, když má místnost sotva pár metrů čtverečních.

V případě velkých prostor je však toto řešení velmi atraktivní, hlavně díky své efektivnosti. Na takový ostrůvek je možné přemístit víceméně cokoliv, od dřezu přes pracovní plochu až po sporák s troubou. Důležité je, aby vše podstatné bylo po ruce a člověk tudíž nemusel neustále pobíhat sem a tam.

Vizuál je také důležitý

Nejsme roboti, a proto dokážeme ocenit nejen praktičnost, ale také vizuální kvality. A platí to samozřejmě i o kuchyních.

Kuchyně je možné vyrobit z lamina, dýhy nebo lakované. Nejlepší jsou kuchyně lakované. Nejvíce vydrží. Na dvířkách nejsou vidět spoje dekorů. Odolávají nejlépe vlhkostem a mají největší variabilitu tvarů. Kdo by snad neměl ucelenou představu, může se vydat do kuchyňského studia sbírat nové podněty.

Není potřeba se dostavit přímo fyzicky. Inspiraci ke kuchyním můžete načerpat třeba i prostřednictvím internetu. Vhodná fotogalerie kuchyní dokáže lidem často vnuknout správné nápady.

Sice je možné si pořídit již hotové kuchyně, nicméně mnohem lepší je přeci jen si nechat vyrobit nábytek na míru. Mít přesně vyměřené vestavěné skříně či linku je k nezaplacení.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.