Jak uskladnit letní pneumatiky?

13.12.2019 | autor: Redakce PŽ

Zimní pneumatiky nám v chladném počasí usnadňují cestování. Od začátku listopadu mají autoservisy plné ruce práce s přezouváním vozů. Letní pneumatiky ale musíme mít kde uskladnit.

Vhodné místo

O auto se staráme většinou proto, že ho potřebujeme každý den. Jezdíme do práce, na nákupy i výlety s rodinou, a tak je dobrý stav našeho vozu i otázkou bezpečnosti jízdy. Pneumatiky jsou důležitou součástí auta a musíme dbát na to, aby byly v pořádku. Zimní nebo letní měníme podle ročního období a ty, které nepotřebujeme, musíme někde uskladnit. Pokud máte rodinný dům nebo garáž, máte způli vyhráno, ale když bydlíte v panelovém nebo řadovém domě, moc možností už vám nezbývá. Malé sklepní kóje většinou využíváme na něco jiného, a tak zvlášť ve velkých městech můžeme mít problém, kam pneumatiky dát. Uskladnění pneumatik v Praze nebo jiném městě pak musíme řešit, abychom měli pneumatiky ve vhodných podmínkách, které jim neuškodí.

Do servisu

Když chybí místo, může pomoci skladování v servisu. A to i v případě, že místo máte, ale podmínky nejsou úplně vyhovující. Pneumatiky potřebují konstantní teplotu, sucho a stín, a tak se nehodí vlhký sklep ani uskladnění v rohu zahrady pod plachtou. Když se pneumatiky skladují ve špatných podmínkách, snižuje se jejich životnost i kvalita. To pak poznáme při řízení, což není nejlepší doba. Použité pneumatiky je lepší svěřit profesionálům, kteří mají pro jejich uskladnění vyhovující podmínky. Úschovu a uskladnění pneumatik servisy dnes již běžně nabízí. Vyhněte se takovým, které mají naházené gumy na jedné hromadě, dejte přednost servisu, který je má přehledně vyrovnané třeba v regálech. V servisu navíc odborně posoudí i stav vašich pneumatik, a pokud bude potřeba, můžete využít prodej ojetých pneumatik za dobré ceny. Ty se hodí i v případě, že potřebujte dojet sezónu a nechcete investovat do úplně nových.

Uskladnit pneumatiky u profesionálů vám ušetří starosti a hlavně máte jistotu, že jim nijak neublížíte ani nezkrátíte životnost. A až budou potřeba, přezujete je na své auto bez obav o bezpečnost během jízdy.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.