Kdy se vyplatí elektroskútr

10.11.2021 | autor: Redakce PŽ

Elektromobilita je v současné době velmi často skloňovaný pojem, který je předmětem odborných i politických debat. V některých segmentech ale o výhodách elektrických pohonů není příliš pochyb. Mezi takové segmenty patří rozhodně skútry. Elektrické skútry přinášejí svým majitelům celou řadu výhod.

Výběr je navíc velmi široký, takže si z něj může každý zájemce vybrat takové vozidlo, které nejvíce odpovídá jeho představám a požadavkům. A na překážku nemusí být dokonce ani to, že nemá řidičák.

Výhody elektrických skútrů

Skútry s elektrickým pohonem jsou ve městech i na venkově stále populárnější volbou. Nabízí totiž velmi dobré jízdní vlastnosti, vysokou flexibilitu a také efektivitu při pohybu v okolí bydliště, ať již při cestách za nákupy či při každodenním dojíždění do školy nebo do zaměstnání.

Elektroskútry jsou dostatečně malé, aby se pro ně vždy našlo u domu místo, a je možné je nabíjet z klasické zásuvky třeba v garáži. Jejich pohyb je tichý a maximálně ekologický, což je v dnešní době velmi důležitá vlastnost.

Elektrické skútry si snadno poradí i s běžnými polními cestami a jsou dobře ovladatelné. Většinou jsou také vybaveny úložným prostorem. Oproti skútrům se spalovacími motory mají potom levnější provoz.

V neposlední řadě je důležité zmínit, že v rámci segmentu elektroskútrů existuje skupina vozidel, pro jejichž řízení není třeba vlastnit řidičské oprávnění. Tyto elektroskútry bez řidičáku charakterizuje maximální rychlost nepřevyšující 25 km/h, výkon do 250 W a přítomnost přídavných pedálů.

Pro koho se vyplatí elektrický skútr?

Z vlastností elektrických skútrú lze poměrně snadno odvodit i to, pro koho jsou určeny především a kdo by měl uvažovat o jejich koupi. Jedná se především o ty, kteří se potřebují pravidelně a často pohybovat na kratší vzdálenosti a potřebují proto vlastnit dopravní prostředek, který jim to umožní pohodlně, efektivně a s malými náklady.

Elektroskútry navíc nepochybně osloví ty, kdo dbají na to, jakou stopu zanechávají jejich každodenní aktivity na životním prostředí. Elektrické skútry bez řidičáku jsou potom ideálním řešením pro ty, kdo nevlastní řidičské oprávnění, a přitom také potřebují být mobilní v rámci okolí svého bydliště. Elektroskútry bez řidičáku tak využijí např. i studenti dojíždějící do školy.

Dojezdová vzdálenost elektrických skútrů činí podle konkrétního typu vozidla od 30 to 80 kilometrů, což je pro pohyb v okolí bydliště více než dostatečné. Z běžné zásuvky se potom nabíjí na plnou kapacitu za několik hodin, např. přes noc.

Skútry na elektřinu jsou tak velmi dobrou volbou pro celou řadu lidí, kteří potřebují být mobilní, a přitom jim větší a výkonnější vozidla nepřinesou žádnou významnou výhodu, naopak by pro ně byly z hlediska nákladů nebo nároků na provoz, údržbu či parkování nevýhodné.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.