Na vrchol Lysé hory pokaždé jinak

27.9.2018 | autor: Redakce PŽ

Na vrchol Lysé hory pokaždé jinak

Česká republika nabízí hromadu krás, bohužel málokterý člověk je objeví. Lidé si totiž navykli jezdit do zahraničí a dovolené v České republice netráví. Je to však velká škoda. Jak již bylo zmíněno, u nás se nachází hromada krásných míst, která je škoda nevidět. Pokud nyní uvažujete, že se vydáte na výlet nebo na prodloužený víkend, zvolte Beskydy.

Beskydy jsou v současné době nejvyhledávanější a nejatraktivnější pohoří Česka. Atraktivita se neustále stupňuje, a to díky zdejšímu vrcholu Lysá hora, což je nejčastější cíl turistů. Lysá hora je označuje za nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd. Je nutné zmínit konkrétní oblast pohoří, vždyť Beskydy se nerozkládají jen u nás, ale také na Slovensku, v Polsku či na Ukrajině.

Ať už se sem vydáte kdykoli během roku, setkáte se zde s desítkami, ne-li stovkami turistů, kteří na vrchol Lysé hory chtějí také vystoupat. Každý chce zkrátka vidět tu krásu ještě z jiného úhlu pohledu než jen z nížiny.

Kdy se vydat do Beskyd?

Sice se do Beskyd jezdí dnes a denně, lidé poznávají Beskydy během různých ročních období, ovšem jsou tu období, během nichž je lepší zamířit do Beskyd než v jiných období. Pokud přemýšlíte, že do Beskyd zamíříte, doporučujeme sem zamířit během slunných ročních obdobích, kdy sníh nezamrzá a není na cestách tak nebezpečný.

Teplá roční období (či alespoň slunné neblátivé dny) jsou doporučované proto, že se na vrchol Lysé hory můžete vydat nejen pěšky.

Na Lysou horu pokaždé jinak

Jak již název článku napovídá, na Lysou horu se můžete dostat také jinak než jen pěšky. Stačí, když si s sebou na dovolenou či na prodloužený víkend vezmete kola či koloběžky, případně je možnost si je půjčit v rekreačním centru Sepetná, kde se taktéž můžete i ubytovat. Na vrchol Lysé hory se tak můžete dostat i na kole, když šlápnete do pedálů, nebo případně na koloběžce.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.