Nenechte svůj byt zahálet, když jste na cestách. Krátkodobý pronájem vylepší váš rozpočet!

27.2.2019 | autor: Redakce PŽ

Nenechte svůj byt zahálet, když jste na cestách. Krátkodobý pronájem vylepší váš rozpočet!

Jste jednou nohou v zahraničí a doma na gauči spíše sporadicky? Anebo jen rádi cestujete po vlastech českých a často si dopřáváte prodloužené víkendy? Pokud by vám nevadilo ubytovat cizí lidi, můžete nechat byt vydělávat přes některou ze zprostředkovatelských platforem. Krátkodobý pronájem je v posledních letech velmi žhavé téma a Češi mu hromadně přichází na chuť.

 

Jak to funguje?

Krátkodobý pronájem nemovitosti má oproti klasickému dlouhodobému pronajímání výhody i negativa. Je mnohem výnosnější a flexibilnější, ale na druhou stranu i pracnější. Sehnat dostatek zájemců není tak snadné, jak se možná na první pohled jeví. Konkurence je poměrně vysoká a přednost dostávají stylové byty v dobrých lokalitách.

Princip krátkodobého pronajímání je každopádně velmi jednoduchý. Stačí se registrovat na některém ze zprostředkovatelských portálů – například na největším Airbnb, pečlivě vyplnit profil, přidat fotografie a čekat, až se ozvou zájemci.

Co vás jakožto hostitele čeká?

Pronajímáním svého bytu můžete citelně zvýšit příjmy, ale nebude to zadarmo. Úspěšní hostitelé se o své hosty příkladně starají, jsou jim neustále k dispozici (byť třeba jen na telefonu) a samozřejmě je musí přivítat do pečlivě uklizeného a upraveného bytu, ve kterém vše funguje, jak má.

Zní to jako spoustu dřiny? Skutečně je to tak, ale nemusíte zoufat. Můžete se totiž dohodnout profesionály a nechat správu krátkodobého pronájmu v jejich režii.

Mezi odborníky na správu bytu patří například tým Let Me Inn. Starají se o vše od správy profilu na Airbnb a dalších platformách přes kmunikaci s hosty až po údržbu nemovitosti. Díky dlouhodobým zkušenostem umí optimalizovat ceny na základě poptávky a maximalizovat výnos z pronájmu. Bližší informace a ceny za správu Airbnb najdete na letmeinn.cz.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.