Severovýchod naší země: Co zde navštívit?

30.6.2022 | autor: Redakce PŽ

Severovýchod naší země: Co zde navštívit?

Plánujete prozkoumat krásy naší republiky a přemýšlíte, kam se vydat? Máme pro vás tipy, se kterými budou spokojeni nejen dospělí, ale také děti. Vítejte v Moravskoslezském kraji. Co si dáme dnes?

Zábavní centrum pro celou rodinu

Po cestě je potřeba se pořádně vyřádit! Zábava pro děti v Ostravě vám nabídne aktivity na čerstvém vzduchu i v prostředí, kam se můžete uchýlit v případě nepřízně počasí. Přichystaná je minizoo, vodní svět, spousta atrakcí, ale také virtuální realita v Ostravě. Vydejte se na místo, kde budete s chutí zažívat spoustu dobrodružství.

Vystoupejte na Trúbu

A kupte si Štramberské uši. Tato pochoutka vám připomene, jak naši lidé zatočili s nájezdem Tatarů před několika stovkami let. Originální pečivo je věčnou připomínkou toho, jak našimi zeměmi procházela historie. Štramberská Trúba je věž, ze které si užijete příjemný výhled na Lašskou krajinu.

Historie vozidel v Kopřivnici

Tatra je značka, která stála u samotného zrodu automobilového průmyslu u nás. Navštivte zdejší muzeum v Kopřivnici a podívejte se na zachovalé skvosty, které jsou dodnes schopny brázdit naše cesty. Naleštěná historická vozidla vám připomenou skvělé časy plné slávy a technologického pokroku.

Vzhůru do oblak

Přejete si pohlídnout na krajinu z nejvyššího bodů v kraji? Vydejte se na Stezku Valaška. Právě tato stavba vám pomocí Himalájské stezky nebo skleněného chodníčku pomůže překonat strach z výšek. Raději byste zůstali nohama pevně na zemi? Vyjděte si na Pustevny a rozhlížejte se po krajině. Další den se můžete vydat třeba na Lysou horu.

Hrady a zámky jako z pohádky

Hrad Hukvaldy nabízí jedinečnou možnost pohladit si lišku Bystroušku, v Hradci nad Moravicí se zase budete cítit jako zámecký pán nebo paní. Raduňský zámek přináší překrásné interiéry, ale také tajemství v podobě zakletých postav, které zde stále straší. Je třeba změnu! Slezskoostravský hrad je dějištěm mnoha kulturních akcí. Kterou z nich navštívíte vy?

Pojďte se toulat po severovýchodě naší země. Kam vás to bude lákat jako první?Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.