Vyberte si kufry na cestování

11.7.2018 | autor: Redakce PŽ

Vyberte si kufry na cestování

Na každou cestu potřebujete kvalitní cestovní zavazadla, která vám budou vyhovovat. Vybírat můžete cestovní kufry, třeba ty na kolečkách, cestovní tašky a batohy nejrůznějších velikostí, materiálů, barev, designů i značek.

Cestovní kufry a zavazadla vyžadují dostatečnou pozornost. Je třeba uvažovat nad tím, zda se nám do kufru vejdou všechny věci, zda se vám s nimi bude dobře manipulovat, a da je vůbec uzvedneme. Při výběru cestovního zavazadla se nezaměřujeme jen na jeho estetické vlastnosti, ale zejména na jeho funkčnost a praktičnost. Někdy je lepší pořídit si rovnou sadu cestovních kufrů ve stejném designu v různých velikostech. Na různě dlouhou dobu cesty potřebujete také různé velikosti kufrů.

Typy cestovních zavazadel

Zakoupit si můžete velké cestovní kufry, cestovní tašky i příruční zavazadla. Nejdříve si ujasněte, pro jaký typ cesty zavazadlo potřebujete. Na víkend či služební cestu se hodí menší kufr, na delší dovolenou zase větší kufr na kolečkách. Na aktivní dovolenou budete potřebovat spíše krosnu na záda či batoh. Hodit se vám budou i příruční tašky a kabely, které lze zavěsit na výsuvné madlo cestovního kufru. Splňují normy kabinového zavazadla a můžete si je vzít s sebou na palubu letadla i do autobusu. Kufry na cestování mohou být i na kolečkách, abyste je nemuseli stále nosit v ruce.

Rozměry a kapacita cestovních zavazadel

Cestovní kufry a zavazadla zakoupíte v různých velikostech, od příručních až po velké kufry. Některé cestovní kufry jdou rozšířit pomocí druhého zipu až o 25 % svého objemu. Je to praktické v případě, že si na dovolené nakoupíte dárky pro své přátele, rodinné příslušníky a blízké. Velké cestovní kufry mají obvykle velikost 72 cm x 46 cm x 30 cm, střední kufr 61 cm x 40 cm x 25 cm a malý kufr v podobě příručního zavazadla má většinou 51 cm x 36 cm x 20 cm. Určitě se ale na rozměry podívejte, každá značka je má trochu jiné. Stejně tak jiné rozměry a váhy mají různé letecké společnosti.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.