Recenze a trailery k filmům

Vše A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z


    Warning: mysql_fetch_object(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /data/web/virtuals/21426/virtual/www/inc/movies/submask_movie_list.inc on line 87

    Warning: mysql_fetch_object(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /data/web/virtuals/21426/virtual/www/inc/movies/submask_movie_list.inc on line 99

    Warning: mysql_fetch_object(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /data/web/virtuals/21426/virtual/www/inc/movies/submask_movie_list.inc on line 111

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1

14.12.2010 | autor: Redakce PŽ

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 Pravděpodobně se nezavděčím v této recenzi všem, jelikož jsou lidé, kterým se sedmý díl - tedy spíše první část - filmu Harry Potter a Relikvie smrti nelíbí.

Někteří si stěžují za nedostatečný um režiséra Davida Yatese, či zbytečnost rozdělení filmu na dvě části. Podle mne však režisér natočil film opravdu tak, jak jsem si představoval, a rozhodně podporuji rozhodnutí rozdělit sedmý díl na díly dva, už jen z důvodu budování atmosféry před (doufám) grandiózním finále.

Samozřejmě, že další důvod je ekonomická stránka, ale proč by nám, fanouškům série, to mělo vadit, když nás čeká dvojitý Potterovský nášup? Ovšem zpátky k recenzi.

Film se přesně drží knihy

Příběh sedmého dílu nám dobře známého magického světa, nás vtáhne do děje onou pro "potterofily" známou kletbou „Avada kedavra". Kdo ji vyslovil? Samozřejmě největší černokněžník všech dob Lord Voldemort (Ralph Fiennes). Film se přísně drží příběhu, jak jej známe z knihy, a podle knihy buduje atmosféru stísněnosti, nejistoty a strachu. Lidé se pohřešují, když se najdou, většinou mrtví a kouzelnická společnost nikomu nevěří. Není se čemu divit. Vždyť zlo jménem „Smrtijedi" (stoupenci lorda Voldemorta) se dostalo i do vedení ministerstva kouzel!

Harry Potter (Daniel Radcliffe), čeká v domě, kde vyrůstal se svými příbuznými, na své kouzelnické přátele, kteří ho v den jeho sedmnáctých narozenin vyzvednou a dopraví do bezpečí. Jenže... Pán zla zjistí, na kdy je jeho převoz plánován, a se svými věrnými smrtijedy skupinu napadne. Dochází ke střetu a ztrátám na životech v řadách Harryho přátel. Situace vypadá beznadějně. Harry ovšem ví, jak Voldemorta porazit, řekl mu to profesor Brumbál již v šestém díle, dříve, než ho Snape, dlouholetý přítel a učitel lektvarů, zabil na rozkaz lorda Voldemorta.

Jeho cílem je proto zničení sedmi viteálů, tedy předmětů, které jsou pro pána zla natolik důležité, že do nich uschoval svou duši. Jen po zničení všech těchto viteálů, je možno ho zabít, a tím zachránit celé čarodějné společenství.

Smrt, obchází kolem Harryho přátel


Harry, vědom si této jediné šance se vypořádat s Voldemortem, vyrazí se svými nejbližšími přáteli Hermionou (Emma Watson) a Ronem (Rupert Grint) na výpravu ke zjištění míst, kde viteály leží. Další viteál naleznou naši hrdinové na neočekávaném místě, a to na krku naší dobré známé z pátého dílu, kde hrála profesorku Umbridgeovou (Imelda Staunton), později ředitelku Bradavic. Musí se tedy vkrást na ministerstvo a medailon jí vzít.

Scenérie, které nás čeká, je skutečně skvělá a patří mezi to nejlepší, co ve filmu uvidíte. Uvidíte mnohem víc, třeba několik citových vzplanutí či spousty vypjatých situací. I momenty, které bohužel šťastné nejsou.

Konečný verdikt

Předposlední díl Harryho Pottera připravil píseček pro poslední díl, stylově a impozantně, radost pohledět! Doufejme, že závěrečný díl bude úderný jak atomová bomba a stylový jako modelka na přehlídkovém molu.


František Bůžek


Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.