Zamilujte si relaxační hudbu!

17.3.2014 | autor: Marie Baxová

Zamilujte si relaxační hudbu!

Hudba dokáže vyjádřit vše. Lásku, nenávist, pohodu. A právě dobře zvolená hudba může dobrou náladu navodit, pomůže odpočinout a zahnat negativní myšlenky.

Hudba nás doprovází doslova na každém kroku. Při oslavách, svatbách, pohřbech. Hudba zkrátka k životu patří a není snad člověka, který by si někdy nějakou neposlechl. Při našem každodenním shonu, musíme občas vypnout a každý volí jiný způsob relaxace, jako je plení záhonků na zahrádce, vycházka do přírody nebo sport. Relaxovat se dá ovšem i při správně zvolené hudbě. Tělo si odpočine, svaly a napětí se uvolní, odbourá se stres a únava a naopak se nabudí pozitivní energií. Relaxace za pomoci hudby pomáhá při poruchách spánku, při stresu a depresích, zbavuje nervozity a vypětí a pomáhá i u dětské hyperaktivity. Každému bude vyhovovat jiný styl hudby, při které může dobře relaxovat. Někdo si rád odpočine u symfonie, jiný u drsnější hudby. Relaxační hudba je spíše klidnější, harmonická, pomalá, s jemnými tóny a můžeme ji rozdělit na několik druhů.

Příroda

Zvuky přírody nám mohou být nejbližší. Šumění lesa, moře za doprovodu zvuků velryb nebo delfínů. Velmi oblíbené jsou rovněž zvuky ptáků nebo drobných živočichů, jako jsou žáby nebo cvrčci.

Meditační hudba

Tato hudba zpravidla doprovází různá cvičení například jógu. Při hudbě se otvírají čakry, obnovuje se energie a uklidňuje myšlenky.

Mnohotvárná etnická hudba

Tento druh relaxační hudby, nás přenese na exotická místa, na které v našim končinách nejsme zvyklí. Nádech exotiky pomůže tělo navnadit. Vybrat si můžete z hudby africké, indické nebo tibetské.

Udělejte si na sebe čas

Doba pro relaxaci nejde stanovit. Relaxovat tedy můžete kdy se vám zachce. Především je zapotřebí dostatek klidu a soukromí. Když tedy víte, že se vám děti za chvilku vrátí ze školy, přesuňte raději relaxaci, když budou spát. Vytvořte si příjemné prostředí. Někomu dělá dobře šero než hodně světla, zapalte si vonnou svíčku nebo tyčinku, najděte si svoje místečko, ať už v posteli nebo na zemi, pusťte vybranou hudbu ne moc nehlas ani ne moc potichu. Lehněte si, zavřete oči a dlaně otočte směrem ke stropu. Dýchejte zhluboka a snažte se tělo co nejvíce uvolnit. Pak už se odpoutejte od každodenních starostí a vnímejte jen krásy hudby, která k vám přichází.Autor: Marie Baxová

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.