Hry a hračky, které pomáhají poznávat svět a rozvíjet dětskou mysl

23.1.2020 | autor: Redakce PŽ

Nejsnazší cestou k poznávání světa jsou pro malé děti hry. V předškolním věku je hraní nejčastější aktivitou, když tak svému dítěti vyberete ty správné hry, bude se zároveň přirozeně vzdělávat. Skrze hry poznává okolní svět, začíná ho chápat a získává představu o tom, jak vypadá realita. V pozdějším věku pak různé hry pomáhají k rozvíjení specifických schopností a pomáhají k učení jako takovému.

Hračky pro předškoláky podporují fantazii

Hry pro nejmenší děti jsou pomocí při vysvětlování toho, jak vypadají zvířata, stromy a květiny, jak to chodí ve škole nebo proč a kdy se chodí k lékaři. Správně zvolené hry fungují jako skvělá příprava na školní docházku. V předškolním věku jsou velmi oblíbené obrázkové a interaktivní knížky, dřevěné hračky, jednoduché stavebnice či pexeso nebo Petrexio. K tomu, aby si děti hračky pro kluky a dětské hračky pro holky oblíbily, je dobré je pořizovat s motivy jejich oblíbených filmových a pohádkových postav.

Děti se nejlépe učí pomocí her

Ve školním věku poté hry podporují kreativitu, vhodné tak jsou složitější stavebnice, jako jsou Cheva a stavebnice Merkur. Dobrým tréninkem pro dětský mozek jsou různé logické hry, skládačky, origami a různě obtížné hlavolamy. S těmi si ostatně vyhraje celá rodina.

Pomocí her a hraček školák přijde na chuť i vědeckému bádání. Díky vědeckým a experimentálním hrám si postaví svoji první laboratoř nebo na jednoduchých příkladech pochopí základní zákony fyziky.

Společenské hry pro děti i dospělé

Hry však zdaleka nejsou pouze dětskou záležitostí. Společenské hry mohou být skvělým pojítkem pro vzácné chvíle strávené v rodinném kruhu. Užít si jednou za čas večer bez televize ve společnosti vědomostní, taktické či čistě zábavné společenské hry je pro každou rodinu důležitý.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.