Jak funguje manipulační technika?

7.12.2017 | autor: Redakce PŽ

Paletové a jiné typy vozíků jistě znáte. Vídáváte je v obchodech, jak na nich zaměstnanci rozvážejí bedny se zbožím. Ještě více se samozřejmě používají ve skladu. Tím ovšem znalost běžných lidí končí. Jak přístroje fungují a jak se s nimi pracuje?

Dělení

Jsou dva základní typy toho, jak může vypadat paletový vozík. Buď je ruční, nebo elektrický. S ručním používá skladník vlastní sílu. Na dvou lištách na kolečkách za sebou tahá bedny o hmotnosti často mnoha set kilogramů. Manipulace a ovládání je naprosto jednoduché. Asi nejtěžší bývá naložit a vyložit bedny, což ovšem musíte udělat stejně pokaždé. Někdy je trochu pomalejší rozjezd, uvést těžkou váhu do pohybu není jen tak. Výhody ručního vozíku jsou tedy dvě. Zaprvé stojí o mnoho méně. Komu stačí převážet jen lehčí náklad nebo má hodně silné zaměstnance, vystačí si s ním. Navíc není třeba nikoho učit elektronické ovládání, vše probíhá zcela intuitivně.

Elektrický paletový vozík

Za elektrický vozík si připlatíte, ovšem vynaložení vyšší částky bude hodně vidět. Do práce bychom se neměli chodit sedřít, proto se snažíme najít co nejmenší námahu. A oproti manuálnímu je elektřinou poháněný stroj jistě o mnoho lepší. Přeprava bude rychlejší, s naloženým nákladem se vozíky pohybují rychlostí kolem čtyř kilometrů za hodinu, což odpovídá rychlosti běžné chůze. Nosnost se pohybuje od jedné do dvou tun. Těžko někdo bude potřebovat více.

 
Chcete se podívat na nabídku? Potom neopomeňte si projít paletový vozík bazar.

Vsaďte na kvalitu!

"Nejsem tak bohatý na to, abych si kupoval levné věci." Toto staré moudro bezvýhradně platí i pro manipulační techniku. Proto se podívejte na stránky semathb.cz, kde najdete kvalitní paletové vozíky. Firma navíc nabízí i jejich servis, není třeba při rozbití shánět opraváře. Stejně tak vám ochotně se vším poradí.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.