Rádi byste se cvičili ve střelbě? Se vzduchovkou to jde i bez zbrojního pasu a střelnice

5.8.2019 | autor: Redakce PŽ

Vzduchovku zná každý, ale většinou tu pouťovou. Málokdo ví, že spektrum vzduchových zbraní, na které dokonce nemusíte vlastnit ani zbrojní pas, je výrazně širší.

Vzduchovky si lze pořídit jako dlouhé vzduchové pušky, ale i jako krátké vzduchové pistole a revolvery. Koupit si tyto zbraně může každý po dovršení 18 let věku. Aby byly dostupné bez zbrojního průkazu, nesmí nabízet vyšší úsťovou energii než 16 J.

Vzduchovka jako hobby zbraň

Vzduchové zbraně jsou poměrně bezpečné zbraně vhodné na trénink střelby i lov drobných hlodavců. Střelivem jsou diabolky, takže jde o střelivo bez třaskaviny. Pokud si ze vzduchovky chcete zastřílet, nemusíte jezdit na střelnici. Postačí vám větší zahrada, nebo lze střílet i v interiéru. Při střílení nepotřebujete ani ochranu sluchu. Ochrana očí se však doporučuje.

Vzduchovky jsou oblíbené hobby zbraně pro každého, kdo se rád pocvičí ve střelbě, ale i v zacházení se zbraní. Díky tomu, že existuje celá řada replik oblíbených střelných zbraní v podobě vzduchových, jsou i sbírkovým sortimentem. Užitečné jsou vzduchovky při eliminaci drobných zahradních či domácích škůdců, zejména hlodavců. Vzduchovky jsou ale i sportovními zbraněmi, a střelba na terč je dokonce olympijskou disciplínou.

Samopal jako vzduchovka

Laika nejspíš zaujme právě již zmíněná existence replik palných zbraní v podobě vzduchovek. Víte, že existují i vzduchové samopaly? Jednou ze zajímavých autentických replik je například válečný samopal MP40 v provedení German Legacy Edition. Z repliky lze střílet jednotlivé rány i dávkou, a užijete si rovněž silný BlowBack. Ten věrně napodobuje pohyb závěru zbraně při výstřelu. Díky tomu si při střelbě užijete typický zpětný ráz.

Vzduchovky z Kentaurzbrane.cz

e-shopu Kentaur zbraně koupíte dlouhé i krátké vzduchové zbraně, včetně věrných replik palných zbraní. Obchod nabízí rovněž kompletní příslušenství a náboje do vzduchovek.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.