Sháníte kvalitní svářečku? Nechte si poradit!

8.7.2019 | autor: Redakce PŽ

Pro spojování kovů a plastů se neobejdete bez svářečky. Víte ale, na základě jakých parametrů ji vybrat? Poradíme vám.

Kvalitní svářečka by měla být součástí výbavy každého kutila. Ne každý ale ví, podle jakých kritérií vybrat správný model. Rozhodně se nevyplácí sáhnout po první svářečce, jež vám v obchodě přijde pod ruku.

Svařovací technika pod drobnohledem

Kvalitní produkt se neobejde bez neméně kvalitní a především výkonné techniky. Technika svařovací samozřejmě není výjimkou. Nabídka trhu je ovšem v tomto segmentu velmi bohatá a laik se v ní může ztrácet. Alespoň základní orientace v jednotlivých modelech tak je nezbytná.

svářečka co2

Svářečku vybírejte pečlivě

Svářecí technika by vám po všech stránkách měla vyhovovat, a na mysli zdaleka nemáme jen její parametry. V první řadě si ujasněte, kde všude ji budete používat. Pouze ve své dílně, nebo ji budete i převážet? 

Zaměřeno na mobilitu

V tom případě se zaměřte i na její mobilitu, velikost a váhu. Asi nebudete chtít den co den manipulovat s neskladnou a těžkou svářecí technikou, a v hledáčku vašeho zájmu tak zřejmě bude pokud možno co nejlehčí model. Velmi lehké bývají invertorové zdroje, jako jsou například plně elektronické a snadno ovladatelné svářečky co2, které dříve či později určitě nahradí svářečky klasické. 

Zaměřeno na materiál

Dalším klíčovým parametrem při výběru svářečky je materiál, jejž bude svářet. Zde svou roli hrají i jednotlivé funkce a typ svářečky. Jiné svářečky jsou vhodné pro svařování oceli, jiné pro svařování hliníku a slitin, jiné pro svařování plastu. Velmi praktické jsou samozřejmě modely, s nimiž můžete svařovat více druhů materiálů. Pro základní orientaci slouží různé zkratky a hesla.

Myslete na bezpečnost

Při práci samozřejmě také myslete na bezpečnost. Součástí vaší výbavy tak bezpodmínečně musí být svářecí kukla, která ochrání váš obličej a oči proti žhavým jiskrám, jež dokážou i připravit o zrak. Ostatní části těla chraňte bezpečnostní kombinézou, rukavicemi a patřičným obutím. 

Pokud si stále nejste jisti, jaký model zvolit, neváhejte se obrátit na profesionály. Odbornou radou vám poslouží třeba v e-shopu svartop.cz, který se na prodej svářeček přímo specializuje. Proto neváhejte. 

Více informací naleznete na https://www.svartop.cz/svareci-technika/.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.