Slyšeli jste někdy o nožích Mikov? Představíme vám ty nejznámější

23.1.2020 | autor: Redakce PŽ

Mikov jakožto významný český výrobce nožů má více než dvousetletou tradici. V produktovém portfoliu společnosti najdete pestrou škálu produktů – dýky, nože kapesní, lovecké, vyhazovací, sportovní, ale i outdoorové. Stejně tak si můžete rovnou zakoupit pouzdra a další doplňky.

Mikov se proslavil mistrovskou prací, špičkovými materiály a letitými zkušenostmi. Společnost se nachází v Mikulášovicích v Ústeckém kraji. V následujících řádcích vám představíme nože Mikov, z nichž některé možná znáte.

S jakými noži se setkáte?

V první řadě je mezi myslivci známý nůž Fxir. Pod tímto krkolomným názvem se skrývá lovecký zavírací nůž s pojistkou, jenž je vyráběn v mnoha různých modifikacích. První nůž, pro jehož sériovou výrobu začala společnost používat ocel N690, se jmenuje List. Zakoupit se dají různé doplňky pro nůž List, například střenky, pouzdra, uchycení na opasek a podobně.

Pokud byste chtěli outdoorový nůž z oceli, správnou volbou je Patron. Jestliže hledáte spíše luxusnější sérii zavíracích nožů, nadchne vás model Pocket, jenž je ve třech různých velikostech, a to S, M a L. Disponuje kydexovým pouzdrem a design je vskutku unikátní.

Dále se dají koupit vyhazovací nože Predator, které se na trhu drží od 70. let dvacátého století, záchranářský nůž Rescue či nůž pro Československou lidovou armádu UTON.

Rybička je nejznámější nůž se stoletou historií

Věhlasná je rybička charakteristická specifickým tvarem rukojeti. Připomíná rybu, a proto se samotný nůž jmenuje rybička. Jedná se o nejrozšířenější nůž, jenž se na trhu drží už více než stovku let.

Jestliže si chcete koupit nože Mikov, podívejte se do pestré nabídky společnosti Kentaurzbrane.cz, kde najdete pestrou škálu nožů, dýk a dalších produktů. Některé modely vyjdou na pár korun, jiné i na tisíce.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.