Víte, jak správně vybrat obojek pro psa?

24.1.2020 | autor: Redakce PŽ

Víte, jak správně vybrat obojek pro psa?

Ať už plánujete přivítat do rodiny úplně nového pejska, anebo byste pouze rádi obnovili vybavení již stávajícího mazlíčka, obojek není radno brát na lehkou váhu. Jedná se totiž o jeden ze základních prvků, který musí výbava pro psa obsahovat.

Ujasněte si funkci obojku

Ještě než se pustíte do samotného nakupování, je nezbytné si ujasnit, na co chcete primárně obojek používat. Ve většině případů slouží majitelům k lepší kontrole a ovládání psa například během procházek. Věděli jste však, že kromě této základní funkce lze tento předmět využívat ještě na jiné účely? Může se jednat taktéž o prostředek, kam umístíte identifikační údaje psa.

Stejně tak lze obojek využívat jako ochranu proti parazitům. Na trhu existuje celá řada různých modelů, jež jsou vybaveny speciální prvky, co zabrání, aby se do vaše psíka pustily blechy nebo klíšťata. Dále jde pomocí obojku redukovat hlasité štěkání, anebo pomocí monitoringu psa můžete kdykoliv vědět, kde přesně se nachází, což je užitečné, hlavně pokud se zvíře zaběhne. 

Vkusný módní doplněk

Ideální obojek je nejen funkční, ale současně dokáže podtrhnout krásu psa a posloužit jako vhodný módní doplněk. Až budete mít jasno v tom, co všechno od obojku očekáváte, je na čase začít řešit i stránku vzhledu. Jakmile se pustíte do hledání ideálního kousku, zjistíte, z kolika různých materiálů, velikostí, barev i vzorů máte možnost si vybrat. Vždy však respektujte potřeby konkrétního plemene, pro nějž obojek kupujete.

Podrobný popis, jak vybrat obojek pro psa, a charakteristika jednotlivých druhů se nachází na webových stránkách společnosti Dogmount. V rozsáhlém průvodci touto problematikou naleznou cenné informace jak nezkušení začátečníci, tak zajisté i ostřílení pejskaři. Dopřejte svému psíkovi to nejlepší a vybírejte obojek opravdu s rozmyslem.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.