3D skenování ušetří starosti nejen developerům a realitkám

26.8.2021 | autor: Redakce PŽ

3D skenování ušetří starosti nejen developerům a realitkám

Laserové 3D skenování je skvělým pomocníkem nejen pro digitalizaci budov. V následujících článku vám proto přinášíme více informací.

Technologie se posouvají mílovými kroky dopředu. Ještě před několika lety například bylo nemyslitelné, abyste z vaší budovy v podstatě lusknutím prstu udělali digitální model. V dnešní době ale už nejde o nic neobvyklého a rozhodně ne obtížného.

Ušetří vám práci

Digitalizace objektu budov může být skvělou pomůckou hlavně pro developery a realitní kanceláře.Laserové 3D skenování jim totiž pomůže převést celou budovu nebo byt do digitální podoby a umožnit tak zákazníkům projít si jeho útroby ještě před tím, než si jej pořídí nebo pronajmou.

Tento způsob ale nese určitá rizika. A to především v případě pronájmu nebo prodeje budov, ve kterých ještě někdo bydlí. To samé ale platí u novostaveb. Digitální prohlídku by si totiž mohl předem udělat zloděj, aby si udělal lepší představu o rozmístění věcí v bytě. Toto riziko ale můžete minimalizovat vhodným použití vaší digitalizace objektu budov - například jako stavební pastorizace budov.

Jak funguje 3D skenování?

Samotná technologie 3D skenování je přitom velice zajímavá. Skenování je založeno na přenesení trojdimenzionální informace o objektu přímo do počítače. K tomu se používají různé technologie snímání. Při 3D skenování je ale potřeba zajistit optimální vzdálenost od skenovaného objektu. Každý 3D laser má totiž svoje speciální požadavky, které je potřeba dodržet. V opačném případě byste pak dostali špatný výsledek.

Tím se ale vůbec nemusíte zaobírat, pokud si na tuto práci najmete profesionály. Jestliže by se vám 3D sken hodil, kontaktujte společnost AVTG. Ta zajistí kvalitní 3D sken nejen vaší budovy, který pak budete moct používat například při prodeji nebo pronájmu. Výrazně vám tak ulehčí vaši práci a vyfiltruje jen vážné zájemce.

Další nabízené služby:Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.