Chcete kvalitní pracovní notebook? Nebojte se sáhnout po repasu

26.11.2021 | autor: Redakce PŽ

Chcete kvalitní pracovní notebook? Nebojte se sáhnout po repasu

Mít doma počítač je dnes stejně samozřejmé jako vlastnit lednici nebo myčku na nádobí. Není to levné, nicméně už se bez toho prakticky nedá obejít.

Pokud však potřebujete nový stroj zrovna v současné době, příliš se raději nezaměřujte na nové stroje. Jsou totiž předražené a zbytečně by vás jejich koupě stála příliš mnoho financí. Daleko ekonomičtější je koupit si nějaký ten repasovaný model.

Ceny moderní strojů jsou nemravné

Nové moderní mašiny toho samozřejmě umí více a provádějí výpočty za mnohem kratší dobu. Cena, kterou však za ně budete muset zaplatit, je až příliš vysoká.

Důvodem ovšem není pouze nenasytnost prodejců, ale hlavně nedostatek komponentů, respektive jejich nákladnější výroba. Paměti, grafické karty, procesory a mnoho dalších nezbytností, co tvoří počítače, se v současnosti za normální peníze prostě pořídit nedají.

Repasované notebooky jsou na tom ovšem z pohledu ceny mnohem lépe, dokonce nesrovnatelně. Jistě, musíte se smířit s nižším výkonem, který vám například ke hraní nejnovějších pecek rozhodně stačit nebude. Chcete-li však mít počítač primárně na brouzdání internetem, případně na práci v textových editorech, jde o velmi výhodnou koupi.

Navíc se nemusíte bát, že vám repasovaný notebook během pár dní od koupě exploduje. I na tento druh použité techniky se vztahuje záruka. Záruka je od 12 do 24 měsíců a často je možné si přikoupit i delší. Když si vyberete ten správný model, bude vám fungovat při správném zacházení klidně i dalších pět let.

Který model vybrat?

Repasovaných notebooků je celá řada, ale ne všechny jsou dostatečně kvalitní. Řeč není ani tak o použitých vnitřních komponentech, avšak o zpracování těla. Horší modely jsou většinou z plastu a dlouho nevydrží, takže až navštívíte e-shop s notebooky, vyberte si model s tělem z kovu a kompozitních materiálů.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.