Dobré SEO má dlouhodobý efekt

8.5.2017 | autor: Redakce PŽ

SEO neboli Search Engine Optimization je proces, pomocí nějž své stránky optimalizujete pro vyhledávače. Laicky řečeno vyhledávače přesvědčíte, že právě váš web stojí za to a měly by ho ukazovat uživatelům hned na předních příčkách, když někdo bude vyhledávat frázi související s vaším odvětvím.

Navzdory tomu, co si mnozí lidé myslí, SEO není záležitostí na pár desítek minut nebo hodin. Domněnka, že uděláte pár vylepšení a okamžitě zaznamenáte vyšší přísun návštěvníků, je zcela mylná. SEO je dlouhodobou strategií, nicméně pokud se mu budete věnovat, tak ponese také dlouhotrvající výsledky.

SEO je pro každého

Otázka, jestli SEO optimalizace má nebo nemá cenu, je v dnešní době úplně zbytečná. Určitě má, ať už se pohybujete v jakémkoliv oboru. Novým dilematem pro mnoho lidí však zůstává, zda se do něj pustit samostatně, či si najmout profesionály. Na internetu je přece spousta návodů, obzvlášť pokud umíte anglicky. S prací odborníků se ale srovnávat nedají.

Odborník to vezme pěkně od podlahy, nejdříve provede SEO audit, kterým zjistí, kde je největší potenciál pro zlepšení. Pak analyzuje klíčová slova, vytvoří zpětné odkazy, poradí vám s obsahem webu a nadále se o tohle všechno bude starat.

Pro reálné výsledky počítejte s 4 – 6 měsíci

Aby optimalizace webu k něčemu byla, počítejte se spoluprací s profesionály po dobu zhruba 4 – 6 měsíců. Přesný čas předem nikdo nesdělí, jelikož hodně záleží na stavu vašeho webu a konkurenci v konkrétním oboru. Od těchto kritérií se ostatně odvíjí i cena. Běžné je platit několik tisíc měsíčně. Přestože se tato částka zdá spoustě lidí příliš vysoká, jedná se o náklad, který se brzy vrátí. U některých firem je navíc běžné, že platíte až za prokazatelné výsledky – takových služeb se vám dostane například u firmy SEO Consult, jež vytvářela kampaně třeba pro VUT, Adidas a další nejen české zákazníky.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.