Jak se nenechat napálit při výběru poskytovatele internetového připojení

21.12.2018 | autor: Redakce PŽ

Bez připojení k internetu lze dnes žít jen těžko. Není tedy divu, že se uživí tolik poskytovatelů připojení. Na jednu stranu je dobré mít takovou možnost volby, na druhou člověk pak vlastně neví, koho si zvolit. Podle čeho vybírat a na co si dát pozor, abyste měli doma či v kanceláři doopravdy stabilní připojení?

Zatímco ve městech vede kabelový internet, na vesnicích bývá často k dispozici jen wifi varianta. Kabelové připojení je obecně stabilnější, nicméně ne vždy je tomu tak. Záleží především na poskytovateli.

Proč se vyhnout menším firmám?

Budete-li shánět internet Praha, narazíte na obrovské firmy, ale i menší poskytovatele. Ti menší často nabídnou velmi zajímavé ceny. Musíte však zvážit, jestli vám za to stojí. U drobnějších poskytovatelů se totiž zpravidla nesetkáte s takovými službami jako u těch větších. Připojení mnohdy jen přeprodávají, a tak nejsou schopni nic udělat, když jim zavoláte, že vám nefunguje internet. V horším případě ani nezvednou telefon, jelikož ve firmě zrovna nikdo není a oni nemají finance na to, aby si platili telefonickou podporu.

Recenze na internetu jsou zavádějící

Podle čeho tedy vybrat, když ne podle nízké ceny? Zavádějící mohou být i recenze, které si přečtete na internetu. Na své webové stránky si každá firma napíše jen to nejlepší, určitě ne reakce naštvaných zákazníků. A názory na nejrůznějších fórech? Ani ty nemusí být pravdivé. Dnes je naprosto normální najímat si lidi, aby zveřejnili negativní reference na konkurenci. Úplně nejlepší tedy je, máte-li známé, kteří vám mohou doporučit, s kým mají nejlepší zkušenosti. Jinak se musíte pustit do pátrání na vlastní pěst a radíme vám zaměřit se na větší zavedené společnosti. Levný internet Stodůlky, Háje, Chodov, Bohnice či Černý most poskytuje například známá společnost AIM. Jejich tarify začínají na 200 Kč, což je zajímavá částka.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.