Jaký notebook pro home office

24.11.2021 | autor: Redakce PŽ

Jaký notebook pro home office

Práce na home office byla v minulých dobách vítaným benefitem, dnes se z ní stala samozřejmost a v některých firmách až nutnost. Jak si vybrat vhodný notebook, pokud pracujete z domova?

Jaké parametry by měl splnit notebook pro home office

Ať už doma nebo v kanceláři, jednoznačně pro běžnou práci v podobě práce s kancelářským balíkem Microsoft Office nevyužijete vysoký výkon svého zařízení. Znamená to, že nebudete muset do svého notebooku ani tolik investovat.

Jestliže neplánujete hrát hry nebo pracovat například se softwarem pro střih videa, postačí vám běžný kancelářský notebook s následujícími parametry:

Procesor

Procesor je stěžejní pro každý počítač a u notebooku do kanceláře tomu není jinak. Tento parametr rozhoduje o výkonu. Nebojte se klidně „slabšího“ procesoru, to znamená v současných podmínkách Intel Core i5 nebo AMD A4 a A6.

Disk

Otáčkové disky už jsou na ústupu a z SSD se stal cenově dostupný artikl, což jej rozšířilo i pro běžné využití. Jeho výhodou je rychlá práce se systémem Windows. Pokud šetříte, pořiďte si disk o kapacitě 128 GB, v případě, že si můžete dovolit vydat více peněz, zvolte 256 GB.

RAM

RAM spolurozhoduje o výkonnosti PC společně hned vedle procesoru. Současné podmínky vyžadují nejméně 8 GB, abyste dokázali pohodlně pracovat se systémem Windows.

Grafická karta

Grafickou kartu u běžného notebooku do kanceláře příliš řešit nemusíte. Dobrou službu nenáročnému uživateli udělá i ta integrovaná. Postačí vám série NVIDIA GeForce GT nebo Radeon Graphics.

Co ještě oceníte u kancelářského notebooku

U notebooku jednoznačně platí, že čím je větší, tím je práce s ním pohodlnější a ergonomičtější. Nic nezkazíte úhlopříčkou 15,6 palce, která je pro příjemnou práci dostatečná a současně vám stále zcela neznemožní notebook přenášet.

Obvyklou součástí klávesnic pracovních laptopů v této velikosti bývá i numerický blok. Pro větší pohodlí při práci však lze doporučit i nákup externí klávesnice. Zvažte i pořízení myši.

Jednoznačnou výhodou je i matná povrchová úprava displeje. Ta eliminuje nepříjemné odlesky a šetří tak při každodenní práci váš zrak. Lesklé povrchy mají navíc obecně tendenci se více špinit a lesklé obrazovky v tomto směru nejsou výjimkou.

Pozor je nutné si dát na kvalitu konstrukce. V levných modelech převažují plasty. Podívat se při výběru mimo ty nejlevnější produktové řady má smysl i z hlediska životnosti notebooku.

Jak při nákupu notebooku ušetřit

Levný kancelářský notebook se vám jednoznačně může vymstít krátkodobou použitelností. Vyřešit to však lze nákupem repasovaného notebooku. To jsou obvykle modely z prémiových řad, jejichž celková odolnost je s nejlevnějšími plastovými „kolegy“ nesrovnatelná.

Repasované notebooky jsou přitom běžně nabízeny se slevou až desítek procent ve srovnání s novými modely. Pocházejí většinou z předváděcích akcí, ukončených leasingů, případně se jedná o zařízení vrácená v zákonné lhůtě.

Jedná se tedy o elektroniku plně funkční, její opotřebování je dáno pouze krátkodobým použitím. Navzdory tomu se však před prodejem zařízení testují a zákazník je samozřejmě chráněn záruční lhůtou 12 měsíců.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.