Originální nebo alternativní toner? Co je lepší?

27.12.2016 | autor: Redakce PŽ

Pokud doma nebo v kanceláři tisknete, dříve nebo později samozřejmě přijde doba, kdy dojde ve vaší tiskárně toner, tedy náplň. V takovém případě je nutný nákup nové. Jako příklad nám může posloužit třeba toner Q2612A. Ten je možné pořídit v originálním, nebo alternativním provedení. A jak se dané možnosti liší? Nejprve rozhodně začneme cenou. Právě ta je důvod, proč se o alternativní tonery zajímat. Jsou totiž i o několik desítek procent levnější, než originál. A to proto, že je nevyrábí přímo společnosti, které stojí za vaší tiskárnou. Obvykle je vyrábějí firmy spíše menší a méně známé.

Jak je na tom kvalita tisku?

Ano, i tu je dobré zohlednit. Obecně se dá říci, že rozdíl bude běžným okem neznatelný. A tak třeba toner CE285A bude mít stejnou, nebo velmi podobnou kvalitu tisku jak ve svém originálním, tak ve svém neoriginálním provedení. Samozřejmě musíme připomenout, že často záleží i na celé řadě jiných faktorů a nemůžeme být vždy jenom obecní. Pokud budeme konkrétní, roli hraje třeba:

·         Výrobce vašeho toneru

·         Nastavení vaší tiskárny

·         Typ toho, co konkrétně tisknete

Pokud však alternativní toner vyberete u kvalitního prodejce, stejně jako si můžete být jisti jeho pozitivními recenzemi, dá se říci, že tisk bude srovnatelný.

S kompatibilitou nebývá problém

U většiny tiskáren na trhu není problém s tím, jakou konkrétní náplň do nich budete kupovat. Měly by bez problémů zvládnout tisk i s tou alternativní, stejně jako s tou originální. Dále nezapomínejte ještě na další možný rozdíl, a to je v jejich kapacitě. Ty alternativní mohou nabízet i větší, než je standard. Tím máme všechna důležitá fakta zmapována. A co když nemáte laserovou, ale naopak inkoustovou tiskárnu? To doporučujeme kupovat cartridge od Tonerpartner.cz, kde máte také na výběr jak z těch originálních, tak i alternativních. Charakteristika je stejná, jako v případech, jaké jsme popsali výše.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.