Roboti zřejmě brzy nahradí některé pracovníky ve skladu

22.12.2020 | autor: Redakce PŽ

Roboti zřejmě brzy nahradí některé pracovníky ve skladu

Snaha ušetřit co nejvíce financí žene mnoho podnikatelů k inovacím. Jednou z nich je i tento autonomní robot, který dokáže výrazně uspořit náklady na dopravu.

Doba, kdy roboti naprosto ovládnou některá odvětví, se nezadržitelně blíží. Důkazem je i nový produkt, který dokáže spolehlivě přepravit i větší zásilku na paletách bez nutnosti asistence lidského pracovníka.

Autonomní robot

Mobilní roboty můžeme vidět ve větším množství především na západě. Říká se, že jde o budoucnost přepravy balíků a zboží. Doprava na paletách je ale stále zajišťována především s pomocí vlaků, lodí či letadel. I to by se ale mohlo v blízké budoucnosti změnit. Jedna americká společnost totiž nedávno přišla s řešením, které dokáže přepravovat roboty bez nutnosti lidské asistence.

Zatím se tedy jedná o pomocníka, který zjednoduší práci především ve skladu. Autonomní mobilní robot dokáže manipulovat s paletami se zbožím až o hmotnosti 400 kg. Sloužit zatím bude pro přepravu materiálu z výroby do skladu a naopak. Výrobce doufá, že by nový autonomní robot mohl zvýšit úroveň bezpečnosti a výrazně zredukovat náklady na přepravu.

Úspora za dopravu

Přeprava palet s pomocí robota může spolehlivě sloužit i při cestování na delší vzdálenosti. K tomuto úkonu ale bude potřeba lidského pracovníka. Výrobci si robota umějí představit například jako pomocníka, který bude dovážet zboží na paletách do kamionů nebo do vagonů. Tam se následně nechá přepravit na určené místo a sám zboží odveze do vybraného skladu.

Největší výhodou autonomního robota oproti lidským pracovníkům je především jeho efektivita. Společnosti, která si ho pro přepravu zboží pořídí, ušetří nejen náklady na dopravu, ale také na personální vybavení. Narozdíl od lidí totiž může pracovat nepřetržitě 24 hodin denně. Pokrýt přitom může až osm pracovních tras o průměrné délce 140 km. Během jedné pracovní směny pak najede v průměru 5,5 - 6 km.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.