Tajemství odolnosti tabletů: Je lepší plastový, skleněný, nebo kovový?

24.1.2020 | autor: Redakce PŽ

Tajemství odolnosti tabletů: Je lepší plastový, skleněný, nebo kovový?

V dnešní době se můžete s tabletem bez starostí vydat na výlet nebo k bazénu. Přestože toho zvládnou hodně, mají tahle zařízení svoje hranice. Odolnost tabletu určuje především jeho konstrukce, od které se odvíjí také jeho cena. Jaké jsou tedy výhody jednotlivých používaných materiálů?

Plastový není nejhorší, naopak vydrží víc

I když to na první pohled není zřejmé, tablety s plastovým tělem se vyznačují velkou odolností, například při pádu. Přestože je pořídíte za relativně nízkou cenu, mohou vám sloužit velmi dlouho. Navíc se často dobře drží a jsou příjemné do ruky.

Mínusem plastových tabletů je fakt, že mnohdy nevypadají tak dobře a nedodají tak majiteli potřebnou prestiž. Dalším negativním faktem je to, že ať už se o ně budete starat jakkoli, za nějaký čas se opotřebí a může začít vrzat.

Křehká skleněná elegance

Skleněných tabletů na trhu nenajdeme moc. Vyskytují se většinou mezi dražšími modely a uživatelé je mají rádi především díky rafinovanému designu. Tam ale jejich výhody, zdá se, končí. Skleněná konstrukce popírá praktičnost tabletu, ke které byl stvořen. Pokud musíte hlídat, na jaký povrch svoji hračku pokládáte, neustále leštit otisky prstů a bát se i drobného pádu, nebude od věci uložit si rovnou kontakt na nejbližší servisní středisko.

Kovová konstrukce znamená jistotu

Přestože je proti plastovým mnohem těžší, v odolnosti se jim může rovnat. Tablet s kovovou konstrukcí v sobě spojuje výhody plastového a skleněného těla. Jsou odolné i proti většímu pádu, zároveň mívají elegantní křivky. Stejně s sebou ale nesou nevýhody otisků prstů.

Navíc je třeba myslet na to, že kovové tablety bez povrchové úpravy nemusí být příliš příjemné v ruce a mohou snadno klouzat, zvlášť pokud se vám potí ruce nebo jej používáte v chladu. Pokud pokukujete po tabletu s kovovou konstrukcí, vybírejte ten s povrchovou úpravou, nebo k němu rovnou kupte i obal.

Voděodolný podle podmínek výrobce

Většina nadšenců do elektroniky zná normu IP68. Jde totiž o označení vysoce odolné konstrukce mobilních telefonů, tabletů a dalších zařízení. Ta odolají vniknutí nežádoucích těles, zejména vody a prachu, ovšem jen za podmínek, které určí výrobce.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.