4 tipy, jak vybrat tiskárnu pro domácnost

26.1.2017 | autor: Redakce PŽ

Proces rozhodování o tom, jaký typ tiskárny si koupíme – zdali laserovou, inkoustovou, nebo multifunkční, může být frustrující a zdlouhavý. Zákazník si dnes může vybrat z mnoha typů a mnoha značek. Před koupí nové tiskárny si každý musí především uvědomit, k jakému účelu tiskárnu bude používat a jaké funkce tudíž bude nejvíce potřebovat. Zde přinášíme několik tipů, jak tiskárnu vybrat.

1. Zjistěte, jaký máte operační systém a jakou tiskárnu může podporovat. Například tiskárny Lexmark nepodporují operační systém Linux.

2. Ujasněte si, k čemu tiskárnu potřebujete.

  • Pokud potřebujete tiskárnu pro domácí tisk a chystáte se tisknout převážně texty, bude vám stačit low-end inkoustová tiskárna nebo laserová tiskárna.
  • V případě, že budete tisknout pouze černobíle a preferujete rychlý tisk, správnou volbou pro vás bude laserová tiskárna.
  • Jestliže chcete tisknout vysoce kvalitní fotografie, kupte si fotografickou tiskárnu.
  • Multifunkční tiskárny doporučujeme těm z vás, kteří začínají například malý business, kdy budete vyžadovat scanner, tiskárnu a fax.

3. Zhodnoťte i další užitečné vlastnosti. Musí mít vaše tiskárna čtečku paměťových karet a schopnost tisknou obrázky přímo z nich? Dnešní moderní tiskárny mají často bezdrátové připojení, což je velmi užitečná věc. Některé tiskárny mohou potřebovat PictBridge.

4. Nyní nastává čas zapřemýšlet, kolik peněz jsme ochotni za tiskárnu Udělejte si realistický rozpočet. Přemýšlejte nejen nad počátečním výdajem za koupi, ale také nad provozem tiskárny, se kterým je spojen kupříkladu pravidelný nákup tonerů.

Multifunkční tiskárna HP – umí skenovat i kopírovat, tisknout černobíle i barevně, přičemž další kladné body získá za úsporný režim, který vám uspoří náklady na papíru i na náplních.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.