Usnadněte si práci ve skladu díky vysokozdvižným vozíkům

29.6.2021 | autor: Redakce PŽ

Pro přesuny zboží a jednodušší manipulaci se téměř všude využívají moderní vysokozdvižné vozíky. Z jakých typů můžete vybírat a na co si dát pozor, aby vozík nabídnul přesně ty potřebné funkce? To se dozvíte v tomto článku, kde nechybí ani doporučení na společnost, od které vozíky jednoduše zakoupíte.

Praktické paletové vozíky

Snad v žádném provozu, skladu a na podobných místech, nesmí chybět pořádný elektrický vysokozdvižný vozík. Značně ulehčuje běžnou práci. Pro výběr toho nejlepšího modelu je důležité zvážit hned několik klíčových parametrů. Jedním z nich je typ pohonu. Pokud se rozhodnete pro pohodlnou variantu v podobě plně elektrického vozíku, kdy elektřina pohání zdvih i samotný pohyb, ověřte si také kapacitu baterie.

Ruční nebo elektrický pohon?

Kvalitní elektrický paletový vozík dokáže značně urychlit a zjednodušit přesun veškerého zboží vyrovnaného na paletách. To se hodí pro nakládání pro přepravu, ale i samotné vyskladnění rovnou na prodejnu či na další stupeň výroby. Kromě ryze ruční varianty existují také kombinované varianty, jenž nabídnou elektrický zdvih naložených palet, ale samotný přesun je nutné realizovat obyčejnou fyzickou silou.

Velikost a nosnost na základě sortimentu

Při výběru ideálního vysokozdvižného vozíku je důležité sledovat konkrétní technické parametry. Jedná se například o velikost přístroje a jeho nosnost. Některé modely jsou totiž speciálně určené pro manipulaci s opravdu těžkými paletami, které jsou plné dílů. Pro úspěšný výběr je také důležité zohlednit ideální rozměry, které by měly odpovídat prostoru ve vašem skladu či prodejně. Používání vozíku by totiž mělo být jednoduché, snadné a zároveň i bezpečné. Oblíbenou variantou je například ruční vysokozdvižný vozík, jehož pořizovací cena není ani nijak vysoká.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.