Cestování se psem: co je třeba vědět?

31.12.2022 | autor: Redakce PŽ

Cestování se psem: co je třeba vědět?

Rozhodli jste se vyrazit na road trip po České republice? Nebo vám vestavby do autamají sloužit i při zahraničních cestách? Ať už je to tak či onak, při delším než víkendovém tripu nebudete nechávat svého čtyřnohého společníka doma, ale vezmete ho s sebou. A na tom rozhodně není nic špatného, jen je nutné si uvědomit, že vestavba je stejná jako tradiční osobní auto. I tady mějte na paměti několik informací.

Psi musí být v autě dostatečně zabezpečení

Můžete mít sebevíc vycvičeného mazlíčka a přesto se během jízdy může utrhnout ze řetězu a zadělat na pořádné problémy, jako je například nehoda v automobilu. Proto pamatujte na jedno – psi musí být v autě dostatečně zabezpečení. V současné době existuje několik možností, stačí si vybrat tu, která vám i vašemu psovi nejvíce vyhovuje.

Kupříkladu jsou velkým trendem bezpečnostní pásy, které se nasazují na postroj mazlíčkovi. Menší plemena si velmi často libují v malém pelechu, opět jsou však připoutáni alespoň zmiňovaným pásem. Také se do automobilu instalují ochranné sítě nebo psí boxy.

Vždy zajistěte pohodlí

Při výběru zmiňovaných řešení hledejte to, při kterém psovi zajistíte maximální pohodlí. Pes se musí v autě cítit bezpečně a komfortně, jen tak bude skvělým parťákem a nebude vyžadovat vaši pozornost.

Jakožto řidič a majitel psa však dvojnásobně klaďte důraz na bezpečnou a maximálně zodpovědnou jízdu. I sebemenší prudké zabrzdění může psa rozhodit a o ostatně i vás, protože pes svou váhou například narazí do sedačky.

Jak hovoří zákon?

Z pohledu zákonného u nás nenacházíme žádné předpisy, které by konkrétně stanovovaly přesnou přepravu zvířat v autě. Je zde pouze stanoveno, že by tato přeprava měla být bezpečná nejen pro psy, ale také pro řidiče. Pokud by například případná kontrola usoudila, že bezpečnost obou stran zajištěná není, mohla by se stanovit nemalá pokuta.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.