Fotopast chytí škodnou při činu

22.10.2017 | autor: Redakce PŽ

Příběhů o tom, jak lidé dlouho pátrali, než zjistili, co se v noci děje na jejich pozemku a s jejich majetkem, je poměrně dost. Jeden z mých oblíbených je o jednom včelaři, který měl úly rozmístěné na okraji lesa. Když se mu několikrát po sobě stalo, že medové plasty zmizely, rozhodl se držet dozor nad svými včelami fotopastí. Zprvu se nic nedělo, až jedné noci byl při činu vyfocen medvěd. Vybíral úly jako svou ledničku. Fakt je ten, že nejen v přírodě se děje mnoho zajímavých věcí, když spíme.

Jak fotopast funguje

Výše uvedený příběh je spíš kuriózní, i když nemilý. Fotopast dřív či později odhalí každého, kdo se pod rouškou tmy vkrádá na váš pozemek. Monitorování pomocí těchto chytrých zařízení patří k nejpokročilejším kamerovým systémům. Digitální fotoaparát je aktivován pohybem. Jakýkoli pohyb v jeho zorném poli ho přiměje ke spuštění záznamu. Pořídit lze snímky i video. Vzhledem k tomu, že nepotřebuje napojení na elektrickou síť, je možné ho instalovat na opuštěných místech uprostřed přírody. Základní vlastnosti každé fotopasti jsou bytelnost, odolnost vůči mrazu a nepřízni počasí. Oproti standardním kamerám je možné dát fotopasti příkaz k záznamu skrz mobilní telefon. Všechny pořízené snímky vám jsou automaticky odeslány na e-mail, nebo mobil.

Podle čeho fotopast vybrat

Nejčastějšími uživateli fotopastí jsou myslivci, včelaři, ochránci přírody, města, obce, firmy, ale i obyčejní lidé, kteří potřebují chránit svůj majetek. Než pokročíte ve výběru fotopasti dál, je nutné si hned na začátku ujasnit, k jakým účelům bude sloužit. Respektive jaké funkce jsou pro vás důležité. K monitorování zvěře postačí obyčejné fotopasti s nočním přísvitem, který nevyruší a nepoleká zvířata. U hlídání nemovitosti a majetku pro změnu oceníte funkce MMS a GPRS, právě díky nim vás přístroj informuje ihned v momentě zaznamenání pohybu. Kvalita snímku je zachována i u modelů v nižší cenové kategorii.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.