Papoušek jako oblíbený společník. Který je však vhodný?

30.7.2021 | autor: Redakce PŽ

Papoušek jako oblíbený společník. Který je však vhodný?

Cítíte se ve své domácnosti sami a přemýšlíte nad tím, že si pořídíte nějakého živého společníka v podobě zvířete? Pak vaše pozornost možná směřuje k psům, ale ti vyžadují trochu více pozornost a péče. A na to nemáte čas. Proto začínáte uvažovat nad papoušky, což jsou krásná, společenská a také chytrá a zvídavá stvoření. Jen si tedy musíte vybrat toho pravého. A pořídit mu dostatečně velkou a prostornou ptačí klec, ideálně vyrobenou z hliníkových profilů Aluhobby.

A že je z čeho vybírat! Než se však pustíte do výběru, proberte nápad pořídit si papouška se zbytkem rodiny. Můžou se najít jedinci, které bude tento pták spíše rozčilovat nebo obtěžovat. Stejně tak se podívejte na své bankovní konto. Budete mít na chov papoušků dostatečné množství financí?

Andulka je nejoblíbenějším druhem papoušků

Jak již bylo zmíněno, vybírat si můžete z opravdu široké škály papoušků. Mezi ty nejoblíbenější však patří andulka, kterou možná ani za papouška nebereme. Stala se v domácnostech takovou samozřejmostí, že jí už nepřikládáme ani trochu exotiky. A to je velká škoda, nemyslíte?

I když se většinou chová samostatně, má ráda společnost. Odborníci často doporučují si pořídit andulky alespoň dvě, aby jedna z nich neumřela nudou nebo na samotu.

Žako je velmi inteligentní papoušek

Pakliže chcete svého okřídleného společníka naučit mluvit, pak byste si měli pořídit inteligentní druh. A tím je žako neboli papoušek šedý. Pyšní se opravdu výjimečnou inteligencí, za ni si však vybírá svou daň. Potřebuje prakticky každý den pozornost, kterou mu majitel musí věnovat. Pakliže se mu jí dostane, vypěstuje si ke svému majiteli opravdu silné pouto.

Ara je nejdražší

Většina lidí si však pod pojmem “papoušek” představí aru. Jenže tento druh papoušků je opravdu nejdražší ze všech zmiňovaných, i když se také pyšní opravdu nevídanou inteligencí. Pokud vás srdce táhne k němu, nejlepší volbou je ručně dokrmený jedinec, který potřebuje každodenní kontakt se svým majitelem a bývá často už mírně ochočený.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.