Inspirace jak vyrobit adventní věnec

23.11.2009 | autor: Redakce PŽ

Inspirace jak vyrobit adventní věnec

Adventní doba pomalu klepe na dveře a k adventu neodmyslitelně patří také adventní věnec. U nás se v posledních letech tradice zapalování adventních svíček a vyvěšování adventního věnce dočkala velké oblibě. Dáváte-li přednost vlastnoručně vyrobenému adventnímu věnci před kupovaným, můžete inspiraci nalézt na následujících řádcích.

Koupený nebo vyrobený adventní věnec?

Pořídit si kupovaný adventní věnec v obchodě vás v dnešní době vyjde zhruba na tři sta korun. Samozřejmě seženete věnec i levnější i dražší, jde však o to, s jakou kvalitou se spokojíte. A protože každý člověk má jiný vkus, uděláte nejlépe, když svůj adventní věnec i adventní výzdobu zcela přizpůsobíte sami sobě. Vyrobte si vlastní adventní věnec!

Co vše k výrobě adventního věnce potřebujete? Především je potřeba koupit si kostru, na kterou budete vázat jehličnaté větévky. Nejčastěji seženete v obchodě či na tržnicích dva druhy: polystyrenový a slaměný. Liší se od sebe cenou především kvůli estetickému dojmu, účel však splňují oba dokonale. Navíc tato investice je pouze jednorázová, po odstrojení můžete tuto kostru použít příští rok znovu.

Co na adventní věnec potřebujete

Poté, co si vyberete velikost kostry, nakoupíte si větve z požadovaného stromu a seženete barevné svíčky a stojánky na ně, máte základní suroviny zajištěné. Doporučujeme obstarat si takové jehličí, které neopadá, nejlépe se vám bude adventní věnec vyrábět z jedlových haluzí, smrkové uschnou a opadají rychleji. Kromě kostry, větví a svíček budete potřebovat také provázek nebo drátek, lepidlo a dekorační suroviny dle vašeho gusta. Z přírodních materiálů to mohou být například sušené plátky pomeranče, jablka či citronu, dále třeba skořice, badyán, hřebíček či sušené květiny. Z umělých materiálů pak různé mašličky, zvonečky, lesklé baňky, třpytivé hvězdičky atd.

Postup výroby adventního věnce

Kostru adventního věnce obalte větvemi tak, aby nebyla vidět. K jejich přivázání použijte provázek, drátek nebo slaměný motouz. Vybírejte co nejnenápadnější materiál, aby váš věnec nepůsobil příliš amatérsky a neuměle. Poté zapíchněte do věnce rovnoměrně všechny čtyři stojánky na svíčky tak, aby věnec působil symetricky. A dál již přivazujte či přilepujte na věnec ostatní suroviny tak, aby věnec splnil vaše očekávání. Pamatujte ale, že všeho moc škodí a příliš přeplácané adventní věnce nepůsobí zrovna esteticky. Také přírodní a umělé materiály byste něměli příliš míchat. Rozmyslete se předem, zda chcete vytvořit adventní věnec spíše tradiční, nebo naopak moderní.

Adventní věnec na dveře

Pokud chcete váš adventní věnec vyvěsit na dveře, postup na jeho výrobu bude stejný. V tomto případě však váš adventní věnec nepotřebuje svíčky ani stojánky na ně, ale spotřebujete na něj více materiálu. Na dveře ho pak zavěste za mašli, která bude ladit s dekoracemi.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář
Hodnocení: 0
Vložil: DanielaP Neregistrovaný | 2009-11-26 11:12:47
kamila napsal/a:
Vyrábím je každej rok a vždycky najdu nějakej novej nápad. Třeba teď s těma sušenejma kytkama tady v tomhle článku.
A prodáváš je taky? Kolik si říkáš?
Hodnocení: 0
Vložil: kamila Neregistrovaný | 2009-11-24 12:52:46
Vyrábím je každej rok a vždycky najdu nějakej novej nápad. Třeba teď s těma sušenejma kytkama tady v tomhle článku.
Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.