Jak prožít Vánoce a nezbláznit se!

1.12.2013 | autor: Marie Baxová

Jak prožít Vánoce a nezbláznit se!

Rok s rokem se sešel a už jsou tu zase. Vánoce pomalu klepou na dveře. A protože jsou to svátky klidu a míru, v tomto duchu by jste je měli prožít i vy.

Velký úklid

Vánoce má mnoho žen spojeno s velkým úklidem. Myslíte si, že když nebudete mít umytá okna, vyprané záclony, vypulírované sklo, vyčištěné koberce, že Ježíšek nepřijde? Sami víte, že přijde. Vánoce nejsou o tom, aby jste se strhli. Udělejte si v klidu práce, které děláte každý týden a když vám zbude čas, umyjte třeba okna. Do úklidu zapojte i další členy rodiny. Když máte velké děti, mohou vám s pracemi pomoci.

Cukroví

Perníčky, vanilkové rohlíčky a mnoho dalších laskominek k Vánoční tabuli patří. Nemusíte ovšem péct deset druhů, když nemáte čas. Upečte pouze druhy, které má vaše rodina a samozřejmě i vy nejraději nebo se domluvte s vaší maminkou, tchyní nebo kamarádkami, a každá upečte určité druhy a ty si pak mezi sebou vyměňte. Vánoční cukroví si můžete i objednat!

Co na štědrovečerní večeři?

K českým Vánocům patří neodmyslitelně rybí polévka, smažený kapr a bramborový salát. Ale každá rodina je zvyklá na něco jiného. Někdo nemůže rybí polévku ani cítit, někomu vadí kapr. Rybí polévku můžete nahradit vývarem s játrovými knedlíčky, pokud neradi zabíjíte kapra, nechcete si ho rovnou zabít a třeba i vykuchat u prodejce. Pokud nemáte rádi kapra, nahradit ho můžete klasickým filé nebo řízky.

Dárečky

K Vánocům patří také nadílka pod stromeček i když dospělí lidé by si měli uvědomit, že dárky nejsou to hlavní a už vůbec ne drahé dárky. Pamatujte, že i pouhá maličkost ze srdce může potěšit. Mnozí lidé si berou před Vánocemi půjčky. Na to zapomeňte a kupujte dárky pouze podle vašich finančních možností. Druhým sice radost uděláte ale vy už teď budete mít nervy, jak půjčku splatíte. Malým dětem nemusíte kupovat deset hraček, oblíbí si jednu nebo dvě hračky a ty ostatní odloží stranou. S velkými dětmi, které už na Ježíška nevěří, se můžete domluvit na pár dárcích pod stromeček a zbytek jim třeba dokoupit v po vánočních slevách.

Vánoce jsou o lásce, klidu, pohodě a kouzelné atmosféře a hlavně o tom že se rodina sejde zase pohromadě.Autor: Marie Baxová

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.