Minecraft – Svět splněných přání

18.3.2013 | autor: Redakce PŽ

Minecraft – Svět splněných přání

Představte si svět, do kterého můžete utéct od každodenních starostí. Představte si svět, kde nic není nemožné. Představte si svět, kde život smrtí nekončí. Představte si, že tento svět sdílíte s milióny dalšími lidmi!

Jistě jste již slyšeli o novém hitu ve světě her. Tento hit se nazývá Minecraft! V současné době patří mezi nejhranější hry vůbec. V čem tkví jeho tajemství?

Na první pohled Vám tato hra nepřijde jako nějaký trhák. Všechny postavičky a předměty v tomto smyšleném světě se skládají z nepříliš hezkých kvádrů, či chcete-li krychlí. Jenže právě toto je obrovská výhoda této hry. Díky tomu, že všechno v tomto světě se skládá z krychlí, je možné vytvořit téměř cokoliv a hra tak nabírá na nečekaných obrátkách.

O co se tedy jedná?

Ocitnete se v nekonečném virtuálním světě, v kterém je možné cokoli. Budete ovládat svoji vlastní postavu, kterou si vytvoříte a pojmenujete. Poté již budete moci bojovat, tvořit či prostě jen relaxovat v prostředí plném krychlí. Krychle je základním kamenem celé hry a může být tvořena širokým množstvím materiálů.

Materiál, z kterého je krychle vytvořena, se Vám po jejím vytěžení přesune do inventáře. Z vytěženého materiálu pak můžete buď něco postavit, nebo ho nějakým způsobem zpracovat, nejčastěji v peci. Tímto způsobem můžete získat zlato, stříbro, železo, dřevo, kámen a také mnoho dalších nerostných surovin.

Tyto suroviny pak jdou za pomocí nástrojů použít na výrobu dalších nástrojů, jako jsou krumpáče, lopaty, meče či jakákoli jiná věc, která vás napadne.  Ve hře se často mění počasí a pravidelně se střídá den a noc. Každým Vaším dalším krokem do neznáma se generuje nové unikátní prostředí. Tím se stává hra absolutně jedinečná!

Jaké varianty hry existují?

Záleží jen na Vás, jakým stylem budete hru hrát. Hru je možné hrát v několika módech, z nichž ten nejoblíbenější jak v singlu, tak multiplayeru, je tzv. Survival. Vaším základním cílem v tomto módu je přežít. Pozor musíte dávat hlavně na hlad a nepřátelské moby. Velmi důležitou částí je každodenní desetiminutové okno, během kterého tyto mobové  neexistují. Ideální čas pro sehnání zásob a zlepšení obydlí.

Dalším módem je Hardcore, který je totožný jako Survival, až na jednu podstatnou výjimku! Pokud ve hře zemřete, vymaže se celý svět a hra končí. Další velmi podobným módem je Adventure. Rozdíl je v tomto případě v tom, že se nedají těžit, ani pokládat bloky. Předměty se dají pouze ovládat!

Druhým nejoblíbenějším módem je Creative. Herní mód, ve kterém je zpřístupněno neomezené množství věcí zcela bez těžení. V tomto módu se hráči předhánějí, kdo vytvoří větší a originálnější stavbu.

Kde si hru můžu zahrát?

Hru si můžete pořídit přes internet. Je k dostání téměř na všechny platformy. Další informace o hře lze například získat na stránce Informace Minecraft . Zahrát si můžete jak v multiplayeru, tak i v singleplayeru.  Minecraft ke stažení najdete například tady.

Problémem ovšem je, že zdarma hru můžete hrát jen ve velmi omezeném rozsahu. Pro maximální zážitek ze hry je doporučena registrace, která Vás vyjde cca na 500kč a její platnost je nekonečná. Tedy jedna platba a zážitky ze hry navždy. Pokud chcete hrát Minecraft  základem je nalézt dobré herní servery.  Kam se připojit mohou hráči nalézt na stránce Servery Minecraft.

Takže hurá do toho. Setkáme se během hry ve světě Minecraftu :-)Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.