Praha žije aneb kam v létě v Praze za zábavou

26.7.2014 | autor: Kateřina Mazáková

Praha žije aneb kam v létě v Praze za zábavou

Kam vyrazit v létě v Praze za zábavou? Odpovědí je celá řada, stačí si z nich jen vybrat. Můžete vyrazit do letního kina a i na letní divadelní scény. Ve městě se pořádá mnoho koncertů ve vašich oblíbených kavárnách, venkovních zahrádkách a klubech. Pojďte se bavit a kulturně žít přes celé léto!

 

Kam do kina?

Letní kino je hrozně fajn věc, nejde jen o film, je to společenská záležitost. Při koukání na film si můžete udělat piknik se spoustou dobrého letního pití. Letních kin je v Praze dost a dost, například Výletní kino Smíchov, Letní kino v Karlíně, MeetFactory, Žluté lázně, Letní kino Kamínka a další. Stačí si jen najít program a vyrazit. Když už jsme u programu, je pochopitelné, že za horkých letních dní budete mít chuť spíše na něco lehčího a milého. Není problém. V letních kinech se v této době hraje například film Love Song. Je to nahořklá komedie s Kierou Knightley. Samozřejmě je to o lásce, ale proč ne, je přece léto.:-) Nová je také komedie Sex TapeCameron Diaz a Jasonem Segelem. Ti dva natočí své tříhodinové erotické hrátky na video, aby oživili svůj vtah, jenže právě tohle video se kvůli iCloudu dostane nedopatřením před zraky všech jejich známých. Začíná honba za účelem zlikvidovat tento inkriminovaný film a zachránit tak svou čest.:-)

Divadlo mimo divadelní sezonu? Není problém

Divadlo se v létě v Praze hraje a ne že ne. Tak samozřejmě to jsou Letní shakespearovské slavnosti. Hrají se na Pražském hradě, ale jejich popularita za poslední léta tak vzrostla, že bude těžké sehnat lupeny, můžete to zkusit v Brně, Ostravě nebo Bratislavě nebo na hradu Loket, kam se oblíbené slavnosti rozšířily. Letos je novinkou hra Mnoho povyku pro nic, kterou nastudoval Jiří Menzel. Pokud nesežene lístky sem, nezoufejte, divadlo se hraje také na letní scéně Vyšehradu. Hraje se zde po celý červenec a srpen a volné lístky ještě pořád jsou, a to například na hry Vše o ženách s herečkami Janou Krausovou, Annou Šiškovou a Jitkou Schneiderovou. Nebo můžete zajít na hru Ženy přežijí, kde tento ženský trojlístek doplňuje Vojta Kotek. Máte-li rádi Karla Rodena, jděte se na něj na letní scénu Vyšehradu podívat, hraje hned v několika hrách. Pořádají se zde i koncerty, které mají pod širým nebem krásnou atmosféru. Divadlo pod širým nebem si můžete užít také v rámci festivalu Letní Letná. Pořádá se již 11. ročník tohoto festivalu, který je zaměřen na nový cirkus a divadlo. Festival se koná od 17. 8. do 2. 9. 2014.

Můžete také zkusit si přečíst výsledky sportky.

Pestrá škála pražských letních koncertů

Na koncert můžete vyrazit zcela zdarma v rámci festivalu Léto na Jungmaňáku. Každý čtvrtek se na Jungmannově náměstí pořádají velmi různorodé koncerty, kterých se můžete zúčastnit zdarma. Tento čtvrtek pro nás pořadatelé chystají překvapení a ještě neprozradili, jaký koncert se chystá, ale jisté je, že třeba 14. 8. nám zahrají The Tap Tap. Dalším letním festivalem je Nebe nad Neustadtem. Jde o festival nekomerční hudby v Praze, kde vystupují například Bratři Orffové, Vladimír Kokolia, Vladimír Václavek a další. Za vstupné máte možnost navštívit řadu dalších koncertů například v klubu JazzDock, kde jsou koncerty prakticky denně. Žije to přes léto také v Café V lese, Cross Clubu,  v MeetFactory nebo například v Paláci Akropolis. Tak hurá do víru velkoměsta!:-)Autor: Kateřina Mazáková

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.