Na lyže jedině v čočkách!

23.12.2010 | autor: Redakce PŽ

Na lyže jedině v čočkách! Nosíte brýle a jedete na hory? Letošní lyžování pro vás může být jiné - pohodlnější a komfortnější! Stačí si na lyže pořídit čočky. Můžete si k nim dokonce koupit sluneční brýle, jaké chcete, nemusíte se omezovat nabídkou dioptrických brýlí s UV filtrem.

Při lyžování jsou brýle překážkou - nenabízejí dostatečné periferní vidění, obroučky mohou vadit ve vidění do širších úhlů, nemůžete si na ně nasadit lyžařské brýle při sněžení, padající sníh na brýle může vadit v dobrém vidění a pára z úst brýle stále zamlžuje. Slunce může v brýlích oslňovat, pokud chcete sluneční brýle, musíte si pořídit speciální dioptrické s UV filtrem. Nejhorší je pak vůbec nepoužívat brýle ani levné čočky...

S čočkami i do Alp


kontaktními čočkami všechny tyto problémy odpadají. Vidění je komplexní, nic nevadí ostrosti ani perifernímu vidění. Existují dokonce speciální čočky s tzv. asférickou plochou, které pomáhají vidět ostřeji i za rychlého pohybu a při zhoršených světelných podmínkách a jsou tak ideální pro sport. K čočkám si dokonce můžete pořídit lyžařské nebo sluneční brýle podle posledních trendů, nic vás neomezuje.

Nejnovější průzkumy vypovídají o tom, že alpským lyžařům, sportujícím v nadmořské výšce vyšší než 1500 m.n.m., vyhovují více kontaktní čočky oproti brýlím. Poskytují jim vyšší zrakovou ostrost během dne a také dobré periferní vidění, které je při rychlejším pohybu na sjezdovce nutné.

Kvalita vidění byla komfortnější i vzhledem k rozptylu světla, k odrazům slunečních paprsků od sněhu a ke změnám intenzity slunečního záření (střídavě zataženo).

Výhody pohybu, pohodlí a flexibility kontaktních čoček oproti brýlím jsou nepopiratelné. Zkuste tedy letos lyžovat více v pohodě a s lepším viděním - zajděte za očním specialistou a řekněte si o kontaktní čočky.


Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.