Ing. Ivan Beneš

Ing. Ivan BenešNarodil jsem se roku 1954 v Praze, kde žiji dodnes.

Po ukončení devítiletky jsem studoval přírodovědný směr na gymnáziu. Jako dorostenec jsem hrál vrcholově basketbal. V období podávání přihlášek na vysokou školu jsem si vybral Stavební fakultu, obor pozemní stavby v podstatě vylučovací metodou, lákala mě filozofie nebo dějiny umění, ale kvůli politickému profilu naší rodiny jsem se o to ani nepokoušel. Po absolvování Stavební fakulty jsem nastoupil jako statik do jednoho z pražských projektových ateliérů. Práce mě v podstatě bavila, až do počátku 90. let 20. století, kdy jsem se osamostatnil jako živnostník a z toho vyplynula možnost více pracovat a více vydělávat. Začal jsem se honit za výdělkem a práce mě bavit přestala.

V šestadvaceti letech jsem se oženil a z prvního manželství mám dvě dnes dospělé děti.

Během roku 1999 jsem onemocněl z pohledu klasické medicíny nevyléčitelným druhem chronické leukémie se statistickou šancí na přežívání po dobu šesti let. Nechtěl jsem se smířit s takovým rozsudkem smrti a souběžně s udržovací léčbou chemoterapií jsem hledal způsob, jak si zachránit život mimo oblast klasické medicíny. Zkusil jsem všechny dostupné metody alternativní medicíny, ale nic zásadně nezabralo. Při hledání alternativních medicínských metod jsem se také setkal s novou, v Čechách vzniklou praktickou životní filozofií "Principy života"(www.principyzivota.cz), která mě velmi zaujala, protože přináší zcela originální pohledy nejen na lidský život ale na život obecně. Tuto filozofii jsem začal systematicky studovat a po několika letech, kdy jsem se snažil získané poznatky používat ve svém životě, nastal v mém zdravotním stavu dramatický obrat.

Již šest let jsem nepotřeboval léčbu a mé krevní testy ukazují až při velmi podrobném rozboru malou anomálii, která mému organizmu však nedělá žádné problémy. Před šesti zkolabovalo mé první manželství, rok na to jsem se podruhé oženil, máme dvě malé děti a v březnu 2011 čekáme třetí. Práce statika mě opět začala velmi bavit. O svých zkušenost s životní změnou a s obratem v mém zdraví jsem napsal a vydal knížku „Jak jinak na leukémii," která má vlastní webové stránky www.leukemiejinak.cz.

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.