Nahradí letos vzdělávací kempy klasické tematické tábory?

17.4.2021 | autor: Redakce PŽ

Dětem doma chybí disciplína, pravidelný řád, ale také kamarádi, sociální kontakty a pohyb. Tohle všechno mohou doplnit o prázdninách. Samozřejmě ne tehdy, když je necháte sedět doma za počítačem. Pošlete je místo toho na letní tábor!

Letní tábor je zážitkem, na který se nikdy nezapomíná. Dopřejte ho svému dítěti a uvidíte, že příští rok bude chtít jet zase. Na táboře totiž nehrozí nuda, pozná spoustu nových kamarádů a pravděpodobně se tady ještě něco naučí. Když už nic jiného, tak aspoň samostatnosti.

Ti nejmenší mohou zamířit na tábor pro rodiče s dětmi

Jak staré děti je vhodné poslat na klasický letní tábor? Záleží na konkrétním dítěti. Pro předškoláky je například vhodné vydat se na tábor pro rodiče s dětmi. Aby se jim nestýskalo, jsou s nimi na táboře i rodiče, případně tetička, babička, dědeček nebo jiný rodinný příslušník. Rodič má však prázdniny, protože program dětem vymýšlí někdo jiný.

Školáci zbožňují tematické tábory

Drtivá většina táborů na území ČR je zaměřená na nějaké konkrétní téma. Mladé slečny si zamilují taneční tábor, sportovci ocení cyklo tábor, budoucí umělci zase výtvarně-muzikálový pobyt, praktickým duším na míru byl stvořen pobyt kutilsko-kuchařský.

Tyto možnosti dětem nabízí HORIZONT – agentura volného času pořádající letní pobyty v rekreačních střediscích ve Svoru a Hrachově. Kromě tábora pro rodiče s dětmi a tematických táborů však letos přichází ještě s jednou novinkou – vzdělávacími kempy.

Hravé vzdělávání uprostřed přírody

Vzdělávací kemp se v žádném případě nesnaží přiblížit nudné školní výuce. Děti se tady budou učit za pohybu a prostřednictvím zábavných aktivit. Užijí si spoustu zábavy, přitom rozvinou logické myšlení, čtenářskou gramotnost i sociální dovednosti. Také se opět rozhýbou a dostanou se do kolektivu. Návrat do školních lavic pro ně v září bude snadnější. Snad se budou moct vrátit.

Více informací o vzdělávacích i dalších kempech najdete na webu rekreaceprodeti.cz.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.