Bikram jóga procvičí tělo a zahřeje duši

5.9.2013 | autor: Marie Baxová

Bikram jóga procvičí tělo a zahřeje duši

Rádi by jste vyzkoušeli nový druh cvičení, zhubli pár kilo a cítili se dobře? Vyzkoušejte nový druh jógy, která se praktikuje v místnosti se 40 stupni.

Tento nový druh jógy nese svůj název podle jejího zakladatele Bikrama Choudhury z Indie, který začal cvičit jógu už ve svých 4 letech a ve 12 letech se stal šampiónem Indie a svůj titul 3x obhájil. Postupně vytvořil 26 poloh a zjistil, že cvičení ve vyhřáté místnosti regeneruje tkáně a může léčit chronické nemoci.

Jóga probíhá v takovém horku i proto, že nedochází ke ztrátě tělní teploty, zrychluje se tep, pocení prospívá detoxikaci organismu, otevírají se póry a čistí se pleť a stimuluje se spalování tuků. Při cvičení se zvyšuje kapacita plic, posiluje se srdeční činnost, zlepšuje se krevní oběh, protahují svaly, klouby a zvyšuje se pružnost páteře. Nesmíme zapomenout i na očistu duševní. Toto cvičení vás dostane do pohody, uklidní mysl a zažene stres.

Lekce bikram jógy trvají 90 minut ve vyhřáté místnosti na 40 stupňů, při kterých se procvičuje 26 pozic, které mají svůj sled a nemění se, protože jedna pozice vás připraví na pozici druhou. Procvičují se i dva způsoby dýchání, které neodmyslitelně patří k polohám a pomáhají tělu.

Tato jóga je jak pro muže tak ženy a hlavně ty  bude zajímat, jestli při HOT józe zhubnou nějaké to kilo. Potěšíme vás. Za jednu lekci, teda 90 minut cvičení vaše tělo spálí 350-1200 kalorií, což bude při pravidelné docházce brzy znát i na váze. Vaše svaly, včetně břišních a hýžďových se budou brzy modelovat a srovná se i hormonální hladina v těle a omezí se tak chuť k jídlu.

Na cvičení je dobré mít pohodlné oblečení, legíny nebo kraťasy a tílko nebo tričko. Ručník rozhodně není k zahození a samozřejmostí je i láhev vody bez bublinek. Podložku na cvičení dostanete a přezůvky nepotřebujete, cvičí se na boso.

Cena lekcí se pohybuje okolo 300 kč, záleží na studiu a naleznete ji ve všech větších městech.Autor: Marie Baxová

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.