Chcete udělat něco pro své zdraví? Začněte hrát golf!

20.3.2020 | autor: Redakce PŽ

Chcete udělat něco pro své zdraví? Začněte hrát golf!

Golf si nachází stále více příznivců. A není se ani čemu divit. Zvyšuje fyzickou kondici a čistí mozek. Při hře zkrátka přicházíme na jiné, samozřejmě lepší myšlenky, které obzvláště v současné době potřebujeme jako sůl.

V první řadě bychom vás rádi vyvedli z omylu, že golf je sport pro bohaté. Není tomu tak, byť uznáváme, že investice do golfového vybavení není zrovna nízká. Ale to není ani do hokeje či tenisu.

Golf a zdraví

Jednou z hlavních přínosů golfu je zdraví prospěšný pohyb na čerstvém vzduchu. Během jedné hry nachodíte i několik kilometrů a chůze je, jak je známo, pro zdraví velmi přínosná. Hra ovšem i uvolňuje psychiku a utužuje sociální vazby. Podnikatelé na golfu uzavírají obchody, manažeři si čistí hlavu.

Zaměřeno na golfové vybavení

Bez čeho se v golfu neobejdete? Samozřejmě bez golfového vybavení. Mezi ty patří golfové míčky, hole, bagy (velké tašky pro golfové vybavení) a vhodná obuv, tedy ideálně speciální golfové boty vhodné pro terén golfového hřiště.

Pro začátek si vybavené vypůjčte

Je pravda, že základní vybavení vás může přijít poměrně draho. Ale i nemusí. Golfové hole si například, pokud se hrou začínáte, můžete půjčit. A pokud se do hry zapálíte do té míry, že se rozhodnete věnovat se jí pravidelně, můžete začít přemýšlet o investici do vlastního vybavení.

Vybíráme golfové hole

Golfové hole dělíme na dřeva, hybridy, železa, wedge a puttery. Pokud jste se již ponořili do golfových pravidel, zřejmě již víte, že v bagu jich můžete mít maximálně 14. Každá v podstatě slouží na jiný typ úderu. Pro dlouhé rány jsou například nejvhodnější dřeva. Pokud se váš míček ocitne 170 metrů od greenu, sáhnete po železu. Do jamek pak golfové míčky dostanete úderem putteru. A takto bychom mohli pokračovat.

Zkuste si golf nezávazně vyzkoušet. Objednejte si hodinu s trenérem, který vám vysvětlí pravidla, představí jednotlivé hole, naučí nezbytný golfový postoj a s jehož pomocí dáte první ránu. Třeba nebude poslední a golf si vás získá.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.