Dětské hřiště poskytne prostor pro zábavu i zdravý pohyb

31.3.2020 | autor: Redakce PŽ

Dětské hřiště poskytne prostor pro zábavu i zdravý pohyb

Každý, kdo má doma děti, dobře ví, jak důležité je zajistit jim dostatek prostoru pro trávení volného času. Naši nejmenší mají neuvěřitelné množství energie, kterou potřebují využít. A navíc se rádi a s neutuchajícím elánem pouštějí do nejrůznějších zajímavých aktivit.

Kdo si hraje, nezlobí

Každé dítě se od prvních dnů postupně seznamuje se světem. A ve chvíli, kdy se naučí sedět a posléze chodit, pokračuje jeho rozvoj velice rychle. Od prvních krůčků záhy přejde k běhání a dovádění, zdokonaluje se jeho koordinace. Doslova každý den vidíme pokrok. Pro naše potomky je celý svět nový a usilují o jeho poznávání. Poskytneme-li jim dostatek podnětů, zajistíme jim ten nejlepší možný start do života. A zejména v prvních letech je nejdůležitější vše pojmout hravou formou.

Pro zdravý vývoj je nezbytný dostatek pohybu

Všichni chceme, aby se našim dcerkám, synům, vnoučatům i neteřím a synovcům dařilo co nejlépe. Zajišťujeme jim zdravou a plnohodnotnou stravu, trávíme s nimi co nejvíce času a pořizujeme jim nejrůznější hračky i didaktické pomůcky. Radujeme se, když se jednotlivá slova změní v celé věty i z každé úspěšně zvládnuté dovednosti. Někdy ale zapomínáme na to, jak důležitá je dostatečná fyzická aktivita. Namísto příliš častého sledování pohádek a televizních pořadů je vhodné vyrazit na dětské hřiště. A máme-li vlastni zahradu, můžeme si ho pořídit i přímo domů, případně na chatu nebo na chalupu.

Kvalitní dětské hřiště je bezpečné a nabízí širokou škálu prvků

Pokud se pro instalaci dětského hřiště rozhodneme, nebudeme litovat. Nejen, že budeme mít potomky neustále na očích a vyřádí se i ve chvíli, kdy nám povinnosti neumožňují vydat se s nimi na procházku. Právě dětské hřiště nabízí kvalitní možnosti pro rozvoj všech svalových skupin i protažení celého těla. Lezecké prvky přirozeně pomáhají posilovat všechny partie a rozvíjet motoriku, podobně je tomu u pohyblivých komponent. A dovádění na dětském hřišti neodolají ani ty děti, které nijak neláká žádný sport.

Jaké dětské hřiště vybrat?

Nabídka dětských hřišť vhodných na zahradu je dnes opravdu široká a to pravé mezi nimi snadno najdeme, i pokud jsme limitováni prostorem nebo rodinným rozpočtem. Velice oblíbená jsou dřevěná dětská hřiště s vyvýšenými plošinkami a rozmanitými lezeckými prvky. Takřka nepostradatelnou součástí je klouzačka. Skvělou volbou je dětské hřiště od firmy Wickey. Z jejího portfolia, obsahujícího celou řadu různých modelů, snadno vybereme to pravé. Můžeme zvolit i typ se stříškou, domečkem či celou loď duchů, kterou ocení nejen opravdoví piráti. A objednávku můžeme snadno realizovat i z pohodlí domova. Odměnou nám bude radost v dětských očích, která neuhasne po dlouhou řadu let.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.