Inline hokej: Hrajte oblíbený týmový sport i v létě

24.5.2019 | autor: Redakce PŽ

Český národ je fanouškem ledního hokeje. Jakmile však skončí sezóna, pouští se do hraní takzvaného inline hokeje, který nabírá na oblíbenosti. V podstatě se v mnoha věcech podobá tomu lednímu, ovšem s tím rozdílem, že hráči mají na nohách kolečkové brusle a namísto puku používají míček či speciální provedení puku.

Co se týče oficiálního inline hokeje, tak ho organizují dvě mezinárodní asociace, a to Mezinárodní federace ledního hokeje (IIHF) a Mezinárodní federace kolečkových sportů (FIRS), které navíc mají svá vlastní pravidla. Dokonce se v inline hokeji konají každoročně mistrovství světa. V našich končinách působí dva svazy, a to Česká asociace inline hokeje (ČAILH) a Česká unie kolečkových bruslí (ČUKB).

Jaká jsou pravidla inline hokeje?

Záleží na tom, podle jakých pravidel chcete hrát. Hra podle IIHF je rozdělena na čtyři čtvrtiny po 12 minutách, zatímco podle FIRS jsou dva poločasy po 20 minutách. V obou případech může být na ledě maximálně pět hráčů, tedy čtyři hráči a jeden brankář. Odlišnosti jsou také v zónách, třeba FIRS nepíská zakázané uvolnění a postavení mimo hru, kdežto IIHF rozděluje útočnou a obranou část.

Výbava na inline hokej

Pokud tedy plánujete pustit se do inline hokeje, potřebovat budete kolečkové brusle se šněrováním (bez klipsen). Zatímco pro běžné rekreační bruslení se doporučují větší kolečka na brusle, v případě inline hokeje jsou doporučená spíše malá tvrdá kolečka pro lepší zrychlení. Hokejka se používá klasická hokejová.

Velkou výhodou je, že inline hokej můžete hrát kdykoliv v letním období, a to na nekluzkém povrchu, ať už se jedná o asfalt, beton, nebo nějaký sportovní povrch. Vybavení není tak nákladné jako u klasického hokeje. A jestli máte už hokejovou výstroj pro lední hokej, můžete použít hokejku, kterou máte doma.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.