Sportem ku zdraví – jaká aktivita je na jaře nejlepší?

10.4.2015 | autor: Redakce PŽ

Také máte po zimě mnoho přebytečných kilogramů a chcete je shodit? Zatímco v zimě jsou možnosti sportovních aktivit omezené hlavně na ty indoorové, na jaře už můžete bez obav ven. Stačí kvalitní a funkční oblečení, které se silou sluníčka zajistí, že vám zima nebude. A když už o oblečení mluvíme, jsou základem také běžecké boty. Vyberte si svou velikost podle toho, aby bota perfektně seděla velikosti vaší nohy a při běhu vás nikde nedřela. Ano, jak už správně tušíte, máme z hlediska ideální aktivity právě běh. A výše uvedený text jasně shrnuje jedno velké pozitivum, kterým není nic jiného, než finanční nenáročnost. Stačí oblečení a boty a již můžete vyrazit.

Proč právě běh?

Že je to finančně náročná aktivita, to již víme. Důležité je ale zmínit i to, jaké pozitivní účinky má na naše tělo. Primárně totiž zvyšujeme naši tepovou frekvenci a tím i náš metabolismus. A to vede k tomu, že dokážeme velmi efektivně spalovat tuky. Samozřejmě zde záleží hlavně na intenzitě, ale i lehký běh může být účinný. Od toho se odvíjí i typ obuvi, jelikož i dámská běžecká obuv může být uzpůsobena právě na typ konkrétní aktivity. Samozřejmě ideální je udržovat tepovou frekvenci na 70 procentech maxima, což přinese nejlepší výsledky. Dále však tělu prospíváme i tím, že je lépe okysličováno a dále je zvětšována kapacita našich plic.

Lákavé jsou i podobné aktivity

Samozřejmě z klasického běhu vychází i řada dalších aktivity, jako indiánský běh, rychlochůze, nebo třeba nordic walking. Aktivita ideální hlavně do horských oblastí, kde i při pomalejší chůzi dáte tělu zabrat. A chcete-li si to vyzkoušet na vlastní kůži, zarezervujte si horský hotel a vyrazte do míst, kde nebudete ušetřeni nutnosti šlapat vysoké kopce – ty jsou však spojeny s možností nádherných vyhlídek. A jaké hory jsou nejlepší? Rozhodně:

  •     Vysoké Tatry
  •     Nízké Tatry
  •     Šumava
  •     Krkonoše


Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.