Proč lidé tolik nenakupují biopotraviny? Důvodů je mnoho

25.9.2020 | autor: Redakce PŽ

Proč lidé tolik nenakupují biopotraviny? Důvodů je mnoho

Biopotraviny na první pohled vypadají jako ideální způsob obživy. Je to ale pravda? Na to se podíváme v tomto článku.

Biopotraviny se v posledních letech dostávaly do popředí, lidé je ale příliš nekupovali. Co se pod malým zájmem podepsalo a má tato situace vůbec nějaké řešení? Na to se podíváme v tomto článku.

Pomalý rozvoj bio potravin

Komunismus v Česku zbrzdil mnoho věcí. Jednou z nich byl i rozvoj zájmu o biopotraviny. Zatímco v nedalekém Německu došlo k rozvoji bio koření a další přírodní produkce už v 70. a 80. letech, tento trend se do našich končin dostal až v posledních dekádách. A to je škoda, protože nízký zájem má vliv na celou řadu důležitých ukazatelů.

Jedním z nich je cena. Bio farmářské produkty jsou často výrazně dražší než klasické výrobky. A to je nejčastější důvod, proč většina lidí raději sáhne po klasickém kuřeti než po jeho zdravější varianta. A právě nízký zájem je původcem vysoké ceny. Pokud by se zájem zvýšil, mohly by se náklady rozložit a cena by následně klesla.

Bio potravin nezajistí zdravý životní styl

Problémem ale není pouze cena. Ta je sice jedním z nejdůležitějších faktorů, nikoliv však rozhodujícím. V posledních letech například vědci provedli výzkumy, kde porovnávali kvalitu klasicky pěstované zeleniny s biopotravinami. Výsledky ovšem ukázaly, že konzumace biopotravin nepřináší tak výrazné výhody ve výživě v porovnání s ostatními potravinami. Navíc mezi chemicky ošetřovanými potravinami a bio výrobou není výrazný rozdíl ani co se týče vitamínů, tuků nebo bílkovin.

Pokud ale chcete jíst pouze kvalitní farmářské sýry, maso a zeleninu, pak zamiřte do eshopu Zbastito.cz. Jedná se o internetový obchod s širokým sortimentem potravin. Pořídit tu můžete zdravé produkty přímo od farmářů, vybrané delikatesy, nápoje i ochucovadla. Vše za příznivé ceny a s rychlým doručením.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.