Štědrovečerní večeře na Slovensku

3.1.2018 | autor: Redakce PŽ

Štědrovečerní večeře na Slovensku

Vánoce jsou jenom jednou do roka, proto si na večeři podávané přímo na štědrý večer, dává podle mne každý záležet. Někdo aspoň trochu víc než obvykle, někdo hodně a někdo spíš přehnaně. Protože je to večeře štědrovečerní, měla by být štědrá alespoň štědřejší, než ta obyčejná pondělní večeře. Jak hodně štědrá je večeře u vás doma?

Tyhle Vánoce jsem byla u rodičů přítele na Slovensku a užila jsem si tu nejvíc štědrou večeři, jakou jsem kdy jedla. Od stolu jsme se doslova odvalili na gauč před televizi a až do noci jsme se koukali na pohádky. Tahle večeře byla jisté štědrá i k tukům a cítila jsem se po ní jako velký magnet na kila. U popelky jsem myslela na to, že už navždy budu jíst jenom zdravé jídla a hlavou se mi honili možnosti skladování zeleniny v našem malém bytě. Jste zvědaví, co jsme to všechno pojedli? Čtěte dál.

Měli jsme dohromady 6 jídel (dohromady předkrmy a hlavní jídla)

1.       Česnek, prý pro zdraví.

2.       Zatočenou oplatku s medem. Taky pro zdraví a sladký život.

3.       Silný slepičí vývar

4.       Ryba nebo řízek spolu s bramborovým salátem

5.       Zelňačka

6.       „Bobaľky“ – něco jako buchtičky se šodó jenom s makem, švestkami a švestkovou povidlí

Ták, myslím, že už toho bylo víc než dost. Věřte nebo ne, před televizi každý z nás zbaštil ještě alespoň pár koláčků.

Jsem vděčná za velkou pohostinnost a štědrost celé přítelově rodině. Inspirovala mě spousta nových receptů a už se těším, jak je doma vyzkouším. Zároveň jsem si však jistá, že štědrovečerní večeře, kterou budu připravovat já, bude o dost skromnější, protože mi je milejší, když po ní budeme mít energii na příjemný rozhovor, procházku nebo společenskou hru. To je představa o Vánocích, jakou mám ráda. Dobré jídlo je sice skvělé, ale to bezvládní funění před televizi je pro mě promrhání tak speciální, sváteční a jedinečné doby.  A jak vypadá štědrý večer u vás?Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.