Z kuchyně do koupelny, aneb domácí recepty

7.7.2015 | autor: Redakce PŽ

Z kuchyně do koupelny, aneb domácí recepty

V posledních letech se do popředí dostává přírodní kosmetika a chemickou kosmetiku spousta žen odsouvá na druhou kolej. Výživné a regenerační látky obsahují i produkty, jež jsou běžně dostupné v domácnostech. Snadno a levně si můžete zhotovit domácí masku s efektivním účinkem. V následujících řádcích se podíváme, jak se dá olivový olej využít právě v koupelně.

Příroda skrývá spoustu zdrojů vydatných látek – v nejrůznějších plodinách, bylinkách a stromech. Tyto látky příznivě působí na kvalitu vlasů a pokožky a na zdraví organismu. Masky z olivového oleje účinkují především na zničené, suché, slabé a rozštěpené vlasy.

Kde koupit nejkvalitnější olivový olej?

Většina zboží na trhu se liší především svou kvalitou. Pozadu nezůstává ani olivový olej. Pakliže toužíte po vysoce kvalitním olivovém oleji, měli bysta zavítat do Řecka. V této zemi se produkují nejlepší olivové oleje, které zpříjemní chuť zeleninového a těstovinového salátu. Abyste nemuseli cestovat až do Řecka, můžete zhlédnout produktové portfolio společnosti PeMaP s.r.o., která nabízí olivové oleje vysoké jakosti. Dobrý olivový olej je vhodný nejen do kuchyně, ale také do koupelny.

Účinky olivového oleje

Kvalitní olivový olej napomáhá okouzlující kráse. Čistý, za studena lisovaný olivový olej je charakteristický vysokým obsahem mastných kyselin. Olej prostupuje hluboko do pokožky, kde váže vlhkost. Pozitivně účinkuje také na pokožku, protože redukuje a oddaluje tvorbu vrásek. Vitamin E, který je v oleji obsažen, zajišťuje elasticitu a odolnost kůže. Perfektní účinky má olivový olej také na poškozené vlasy, neboť vlas regeneruje.

Recept na masku z olivového oleje

Populární recepturou je olivový olej v kombinaci s vaječným žloutkem. Maska zajišťuje hebkost a lesk vlasů. Smíchejte 1 dcl oleje s 1 vaječným žloutkem a tuto směs naneste do vlasů. Vlasy zabalte a nechejte masku působit půl hodinu. Jakmile ji budete smývat, použijte vlažnou (až téměř studenou) vodu, čímž se žloutek ve vlasech nesrazí.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.