Zdravým obouváním předejdete mnohým zdravotním neduhům

12.2.2019 | autor: Redakce PŽ

Přistihnete se občas, že si stěžujete na bolest zad nebo nohou, kterou si nedovedete nijak vysvětlit? Vězte, že za ní může stát vaše špatné obouvání. Zejména pracujete-li v odvětví, kde velkou část dne trávíte na nohou, je pro udržení či dokonce zlepšení vašeho zdraví zdravotnická obuv téměř nutností.

Co vše může nevhodná obuv způsobit?

Pokud se budete opakovaně a dlouhodobě obouvat do nevhodných bot, mohou na vás kromě pocitů vyčerpání, únavy, bolesti nohou, zad, puchýřů přijít i závažnější zdravotní komplikace. Bolesti kloubů, zborcená klenba nebo deformita nohou jsou těmi nejčastějšími projevy špatného obouvání.

Naopak, v případě, když budete používat zdravotní obuv, pomůže vám to se správným držením těla a tvarováním klenby. Rozloučit se budete moci také s puchýři a otoky, způsobenými právě špatně padnoucí obuví. Abychom vás zase tolik nestrašili, začít s používáním kvalitní obuvi, kterou představují například zdravotní pantofle, není nikdy pozdě. Na druhou stranu, s jakýmikoliv zdravotními neduhy se nejlépe bojuje pomocí prevence, takže čím dříve se dáte na cestu zdravého obouvání, tím lépe.

Jak by měla správná zdravotní obuv vypadat?

Myslet si, že jakákoliv zdravotnická obuv vám pomůže, by ale bylo bláhové. Aby vám sloužila tak, jak má, musí splňovat určité požadavky. V první řadě vám musí dokonale sedět na noze. Zdravotní obuv dámská i pánská by měla noze poskytovat dostatečný prostor a kopírovat její tvar. V místech, kde se ohýbá, tedy na prstních kloubech, je důležitá její flexibilita.

dámské zdravotní pantofle

          obuv musí na noze dokonale sedět

 

Velkou roli hraje také materiál. Zdravotní obuv by měla být zdravotně i hygienicky nezávadná, proto se nejčastěji používá useň nebo textil. Pokud v obuvi plánujete trávit celý den, jistě oceníte její antibakteriální úpravu, hodí se i protiskluzová podrážka. Správná zdravotnická obuv by měla být vhodná pro každodenní použití.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.