Kocovina-jak ji nejlépe přežít?

18.12.2013 | autor: Marie Baxová

Kocovina-jak ji nejlépe přežít?

Blíží se nám Vánoce a s nimi nejenom dárky a spousty jídla ale i zvýšená konzumace alkoholu. Může se lehce stát, že to s pitím alkoholu přeženeme a ráno se probudíme s nepříjemným stavem-kocovinou. Jak se z ní ale nejlépe dostat?

Skoro každý v životě nějakou tu kocovinku zažil. Nejsnadněji jak se jí můžete vyhnout je nekonzumovat alkohol nebo ho popíjet jen střídmě. To se ale každému nepodaří a tak se ráno můžete probudit s bolestmi hlavy, nevolností, pocitem žízně, oslabením nebo citlivostí na světlo a zvuky. Když se už tak stane, rozhodně si přejete aby tyto stavy co nejrychleji odezněli. Máme pro vás několik rad, jak přežít následky kocoviny a rychle se dostat do formy.

Dodejte tělu tekutiny!

Samozřejmě se myslí nealkoholické, protože rada čím ses včera zřídil, ráno tě napraví může na někoho účinkovat, pro mnoho lidí toto ale neplatí. Tělo je alkoholem vyprahlé a potřebuje se očistit a to nejlépe dostatečným příjmem tekutin. Pokud vás nebolí žaludek, pijte hodně čisté vody, pokud je váš žaludek překyselený dopřejte si hodně ovocných šťáv nebo zázvorový, heřmánkový či mátový čaj. Káva vás sice na chvilku může postavit na nohy ale opět dehydratuje organismus, takže s její konzumací raději počkejte na další den.

Pokuste se něco sníst

Nejideálnějším jídlem, které do sebe můžete po kocovině vpravit je polévka a to česnečka, která zklidní žaludeční sliznici. Vynikající je také kuřecí nebo hovězí vývar. Dodá tělu nejen tekutiny ale i potřebné vitamíny a minerály a hlavně nezatíží žaludek. Vyhněte se konzumaci těžkých jídel, jako je vepřo knedlo zelo nebo smažené pokrmy, jen přispějí k tomu, že vás žaludek bude ještě více bolet. Raději volte lehká a snadno stravitelná jídla.

Hýbejte se

I když by jste po prohýřené noci nejraději celý den prospali, pokuste se vstát co nejdříve a pokud to alespoň trošku půjde jděte na procházku na čerství vzduch. Někomu pomůže plavání jinému cvičení ale právě fyzická aktivita a s ní zvýšený příjem kyslíku, pomůže co nejdříve k obnově metabolismu a k odbourání alkoholu.Autor: Marie Baxová

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.