Vaginální mykóza potrápí hlavně v létě

7.8.2013 | autor: Marie Baxová

Vaginální mykóza potrápí hlavně v létě

Svědění, pálení, otok pochvy, to vše mohou být příznaky kvasinkové infekce, která ženy potrápí nejvíce v létě.

Vaginální mykózu způsobuje kvasinka Candida albicans. Kvasinky  tvoří normální vaginální prostředí, ovšem když se přemnoží, může ženě působit nepříjemnosti.

Nejčastějšími příčinami je nošení nevhodného prádla, a to hlavně v létě. Těsné spodní prádlo, mokré plavky, jsou na množení kvasinek jako dělané. Dále je to nedostatečná hygiena, používání nesprávných mycích gelů, které můžou mít za následek, že prospěšné kvasinky v pochvě ubývají a ty špatné se naopak množí. Používání antibiotik může zapříčinit nerovnováhu mikroflóry v pochvě. Ženy, které trpí cukrovkou mohou mít ke kvasinkové infekci sklony a to díky vyššímu cukru v krvi. Také konzumace většího množství sladkostí nemusí být vždy to pravé.

 

Nejběžnější příznaky

Mezi první signály infekce bývá nepříjemné svědění v pochvě. Může se přidat i bělavý a zapáchající výtok, pálení při močení, bolest při sexu, otok a silné prokrvení rodidel, tlak a bolest v podbřišku. Je dobré včas navštívit vašeho gynekologa a zahájit léčbu a to hlavně u těhotných žen, při prvním onemocnění mykózou, u mladých dívek, silně zapáchajícího výtoku nebo když vám léčba nepomohla. Kvasinková infekce se léčí pomocí speciálních kapslí zaváděné do pochvy a mastí na vnější části rodidel. Pokud vás mykóza zastihne mimo domov, můžete si koupit i léky a masti bez lékařského předpisu v lékárně.

Prevence mykózy

V létě si dávejte pozor, aby jste se v oblasti genitálií nezapařili. Vyhněte se těsnému oblečení a raději noste volné. Pokud můžete choďte bez spodního prádla a větrejte. Používejte pouze gely určené k mytí genitálií, které vám uchovají správné pH pochvy. Nepřejídejte se sladkým, ale raději jezte potraviny s probiotickou kulturou jako jsou jogurty a kefíry.Autor: Marie Baxová

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.