E-cigarety – nová generace svobodného kouření

21.12.2017 | autor: Redakce PŽ

E-cigarety – nová generace svobodného kouření

Máme za sebou necelý první rok, kdy vešel v platnost zákon o zákazu kouření v restauracích, barech, kavárnách a jiných dříve k tomuto účelu určených míst. Zhodnocení i přes nářky vypadá vcelku pozitivně. Lidé stále chodí do hospod, i když při každém odchodu ven na dlouhý kouř stihnou protestovat. Jste i vy vášnivým kuřákem a toužíte si svobodně vychutnat cigaretu kdekoli a kdykoli? Pak přesně pro vás jsou určeny tyto řádky. Je nejvyšší čas klasické cigarety zahodit a nahradit je elektronickými.

Proč jsou e-cigarety lepší?

Elektronické cigarety nejsou nikterak zahrnuty v legislativě omezující kuřákovu svobodu, leč chránící pasivní kuřáky. Proč tomu tak je? Elektronická cigareta pracuje na stejném principu jako vaporizér, což znamená, že náplň v e-cigaretě je pouze ohřívána elektricky, tím pádem e-cigareta neplní ovzduší kolem sebe smradlavým kouřem plným toxických látek. E-cigareta v provozu uvolňuje aerosol připomínající páru, který neobsahuje dehet či oxid uhelnatý ani jiné škodlivé látky způsobené hořením. Náplň do elektronické cigarety je složena převážně z glycerolu (VG), propylenglykolu (PG), nikotinu a aroma. Během zahřívání náplně dochází k rozkladu těchto látek, takže vzniklý aerosol je bez škodlivých a karcinogenních látek.

Není náplň jako náplň

Pokud jste se rozhodli, že přejdete ke zdravější formě kouření, pak si důkladně vybírejte náplně do elektronické cigarety. Důležité je jejich složení, někteří výrobci e-liquidy (náplně) „obohacují“ o některé nebezpečné látky. Je to stejné jako u všech jiných výrobků, vždy je na trhu lepší a horší verze. I přesto je ale koncentrace těchto látek stále daleko nižší, než nalezneme v klasické cigaretě. Pro představu to podle typu e-liquidu může být sto až tisíckrát méně. Kvalitní jsou například náplně značek Liqua a Dekang. Množství nikotinu v e-liquidu se taky liší. Vybírat lze náplně s obsahem 0 mg nikotinu až 24 mg. Stejně tak je možné zvolit příchuť, velmi oblíbené jsou ovocná aromata a energy drink.

Používání e-cigaret je velmi snadné

Častým argumentem kuřáků, kteří nechtějí přejít na e-cigarety, je vzhled či neforemnost a velikost elektronických cigaret. Když si lépe prohlédnete nabídku třeba na e-shopu e-cigarety.cz, zjistíte, že každý si nakonec vybere. Záleží na tom, co je pro vás důležitější. E-cigarety jsou složeny ze tří hlavních částí, a těmi jsou baterie, atomizér a zásobník. Velikost e-cigarety se odvíjí především od velikosti baterie. Cigarety s dlouhou výdrží baterie bývají větší a ve tvaru krabiček a mohou být navíc obohaceny o displej. Pokud chcete něco, co se blíží tvarem klasické cigaretě, doporučuje se třeba momentálně velmi oblíbená značka Ego. E-cigarety jsou v balení prodávány po dvou pro snadné řešení nabíjecího procesu. Baterii před kouřením vždy zkontrolujte a nenechte ji nikdy úplně vybít.

Samotné kouření e-cigarety se liší pouze délkou tahů. Potahujte pozvolna a o něco déle než z klasické cigarety. Dobré je jednotlivé kontakty baterie a atomizéru udržovat suché a čisté. Složení e-cigarety není nijak náročné, celý postup je uveden v návodu vaší e-cigarety.

Elektronické kouření jako novoroční předsevzetí

Není příhodnější doba na změnu svých zvyků, než je konec roku. Kolikrát už jste si řekli, tak letos to vyjde a přestanu kouřit? A kolikrát vám to ve skutečnosti vyšlo? Nebuďte na sebe tak přísní a začněte po malých, ale účinných krůčcích. Změňte nezdravý způsob kouření na moderní a neškodlivý. Dávku nikotinu pomalu snižujte a začas zkuste přejít na e-liquidy bez nikotinu. Třeba zjistíte, že vám nikotin chybět nebude. E-cigareta je i vhodný dárek pro vaše blízké, protože počáteční vyšší investice leckoho odradí, i když z dlouhodobého hlediska vychází e-cigarety mnohem levněji. Udělejte něco pro své blízké i pro sebe, jděte s dobou a kuřte svobodně a zdravě.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář
Hodnocení: 0
Vložil: Richard Neregistrovaný | 2018-01-18 11:06:56
Každý na to má jiný pohled ale já jsem maximálně spokojený s tím, že ty elektronické cigarety jsou k dispozici na trhu. Kouřím od vapour 2 elektronickou cigaretu už 3 roky. Postupem času jsem odboural nikotin na 0 a teď to mám jen pro chut a vlastní relax. Pomohlo mi to přestat s kouřením normálních cigaret a hlavně na tom člověk opravdu ušetří.
Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.